حالت پیش فرض ورد برای قرار دادن عکس در کنار متن بدین گونه است که متن با پایین‌ترین قسمت عکس در یک سطر قرار می‌گیرند. در این حالت هنگام جابجایی عکس، متن به طور دلخواه در کنار عکس قرار نمی‌گیرد. در ادامه عکس ورد را به طور دلخواه در کنار متن قرار می‌دهیم.

برای حل این مشکل می‌توان روش قرار گرفتن عکس در کنار متن را تغییر دهید. که روش‌های آن در ادامه ذکر خواهد شد.

تغییر text wrapping

مقدار text wrapping به صورت پیش فرض In Line with Text است. با تغییر این مقدار می‌توان عکس را آزادانه در جایی که مایل هستیم، قرار دهیم. به عنوان مثال می‌توان عکس را روی نوشته و یا نوشته را دور تا دور عکس قرار داد.

چگونه متن را دور تا دور عکس قرار دهیم؟

ابتدا عکسی که در فایل ورد دارید را اتخاب نمایید.

تب Format با انتخاب عکس ایجاد می‌شود

در تب Format و در بخش Arrange روی Wrap Text کلیک کنید تا لیستی کشویی باز شود. در این لیست ماوس را روی حالت‌های مختلف text-wrapping قرار دهید ولی کلیک نکنید تا بدون انتخاب گزینه‌ای تاثیر آن را روی عکس خود ببینید. هنگامی که حالت مورد نظر را برای قرار گرفتن عکس در کنار نوشته یافتید روی آن کلیک کنید. همچنین می‌توان با کلیک روی More Layout Option با تنظیمات بیشتر، به شکل دلخواهی به مقصود خود برسید.

انتخاب Tight به منظور قرار گرفتن متن دور عکس و گزینه‌ی More Text Wrappin به منظور سفارشی سازی

با انتخاب Tight، متن دور عکس نوشته می‌شود. حال با کلیک روی عکس و درگ کردن، متن و عکس با سازگاری و بدون خراب شدن فرمت خود، در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. ورد خطوط راهنمایی را هنگام جابجایی به منظور افزایش دقت، نشان می‌دهد.

خطوط راهنمای ورد هنگام جابجایی عکس

روی عکس کلیک کنید تا بخشی با نام LAYOUT OPTIONS، در گوشه‌ی راست و بالا، ظاهر شود. با کلیک روی آن منویی مطابق شکل باز می‌شود که گزینه‌های Text Wrapping را در بر دارد.

منوی LAYOUT OPTIONS با کلیک روی عکس ظاهر می‌شود

اگر خطوط راهنما در شکل ظاهر نمی‌شوند، در تب Page Layout و در بخش Arrange روی Align کلیک کنید. سپس از منوی باز شده گزینه‌ی Use Alignment Guides را تیک بزنید.

انتخاب Use Alignment Guides به منظور ایجاد خطوط راهنما برای جابجایی عکس

استفاده از فرمت‌های از پیش تعریف شده

عکسی که قصد جابجایی دارید را انتخاب نمایید تا تب Format در منوی سایت اضافه شود.

افزوده شدن تب Format با انتخاب عکس

در تب Format و در بخش Arrange  روی گزینه‌ی  Position کلیک کنید. سپس ماوس را روی گزینه‌های مختلف قرار دهید تا تغییر مکان عکس خود را در کنار نوشته مشاهده نمایید. در واقع به جای این کار می‌توان با استفاده از انتخاب wrap text عکس را بین متن قرار داد و آن را جابجا کرد. استفاده از Position تنها حالات خاصی را نمایش می‌دهد و برای افزایش سرعت کار با ورد به کار می‌رود.

تغییر مکان عکس در کنار نوشته‌ها