در آفیس 2016 هم می‌توان برای کاهش خستگی چشم و در حقیقت نور مانیتور، پوسته‌‎ی تیره را فعال کرد. روش کار ساده است، با ما باشید تا روش فعال کردن پوسته‌ی Dark Gray در نرم‌افزارهای آفیس 2016 را مرور کنیم.

تم روشن با نمایش رنگ سفید و رنگ‌های روشن، چشم کاربر را بیشتر خسته می‌کند، این مهم برای کاربرانی که روزانه چند ساعت به نمایشگر خیره می‌شوند، محسوس‌تر است. در اپلیکیشن‌های آفیس مایکروسافت و از جمله آفیس 2016 بدون نیاز به نرم‌افزار جانبی، می‌توان تم کلی را تغییر داد. برای شروع به منوی File و گزینه‌ی Options مراجعه کنید. در این بخش تنظیمات مفید و متنوعی وجود دارد.

تب General تنظیمات کلی را در بر گرفته و یکی از بخش‌های آن یعنی Personalize your copy of Microsoft Office برای شخصی‌سازی آفیس به کار می‌رود. در این بخش منوی بازشونده‌ی Office Theme به چشم می‌خورد؛ سه رنگ‌بندی سفید، مشکی و رنگی موجود است:

تم‌های (رنگ‌بندی) آفیس 2016

تم‌های (رنگ‌بندی) آفیس 2016

با انتخاب حالت Drak Grey که سیاه و خاکستری است، نرم‌افزار ورد 2016 مثل تصویر زیر اجرا می‌شود:

نرم‌افزار ورد 2016 با تم تیره

نرم‌افزار ورد 2016 با تم تیره

اگر به حالت رنگی یا سفید علاقه دارید، گزینه‌های کالرفول و یا وایت را انتخاب کنید اما بهتر است برای خستگی کمتر چشم، از انتخاب این حالت‌ها اجتناب کنید.

ممکن است در آینده روش‌ها و بسته‌هایی برای اضافه کردن تم‌های دیگر وجود داشته باشد اما در حال حاضر فقط سه گزینه پیش روی کاربر است.