فید یا خوراک مطالب که ترجمه‌ی Feed است، چکیده‌ی مطالب وب‌سایت‌هاست. در ادامه به روش استفاده از فید و البته تغییراتی که خوانندگان اینتوتک در شبکه‌های اجتماعی و آدرس اینتوتک برای دنبال کردن مقالات سایت شاهد هستند، می‌پردازم.

تبلیغات ۷۲۰ در ۹۰

لینک کوتاه برای به اشتراک‌گذاری مقالات

برخی از دوستان برای به اشتراک‌گذاشتن لینک مقالات در وب‌سایت‌ها، فروم‌ها و شبکه‌های اجتماعی خاص مثل اینستاگرام با مشکل ساده‌ای روبرو شدند و خوشبختانه اطلاع‌رسانی به موقعی کردند تا مشکل را برطرف کنم، مشکل بلند بودن لینک مقالات است. در حقیقت لینک مقالات اینتوتک فارسی است و برای شیر کردن، به هیچ وجه مناسب نیست چرا که هر کاراکتر به چندین کاراکتر تبدیل می‌شود.

از این پس برای شیر کردن لینک مقالات می‌توانید لینک کوتاه را از انتهای مقالات انتخاب کنید:

لینک کوتاه برای به اشتراک‌گذاری مطالب اینتوتک

لینک کوتاه برای به اشتراک‌گذاری مطالب اینتوتک

اینتوتک در شبکه‌های اجتماعی همراه شماست

یکی از تغییراتی که در حاشیه‌ی مقالات اینتوتک مشاهده می‌کنید، تغییراتی در دکمه‌ی به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک، گوگل پلاس و توییتر است:

اینتوتک در شبکه‌های اجتماعی

اینتوتک در شبکه‌های اجتماعی

تغییر مهم‌تری که با توجه به درخواست برخی دوستان اعمال شده، سهولت دنبال کردن سایت از طریق شبکه‌های اجتماعی است. به شخصه کمتر از شبکه‌های اجتماعی به دنبال کردن وب‌سایت‌های مورد علاقه‌ام می‌پردازم و با گوگل و همین‌طور فید وب‌سایت‌ها میانه‌ی بهتری دارم اما برخی خوانندگان تیتر و توضیح کوتاه مقالات را در شبکه‌های اجتماعی مرور می‌کنند.

از این رو صفحه‌ی فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام، Stumbleupon و همین‌طور گوگل‌پلاس اینتوتک را مجدداً و با کمک دوستان ایجاد کردم تا نظم بیشتری داشته باشد.

لینک مربوط به این صفحات همیشه در فوتر سایت در دسترس شماست:

چطور از فید استفاده کنیم؟ فید چه مزایایی دارد؟

چند سال پیش برای استفاده از وب‌سایت‌های کاربردی، عادت داشتم هر روز وب‌سایت مربوطه را باز کنم. اما تعدد وب‌سایت‌ها، سرعت کم اینترنت و شلوغی برخی منابع ایرانی و خارجی، مرا به فکر استفاده از Feed سایت‌ها انداخت و چه خوب است همه‌ی ما حداقل یک بار استفاده از فید را امتحان کنیم.

فید در لغت به معنی خوراک است. شاید بتوان به آن خوراک مطالب گفت و شاید ترجمه‌ی دقیقی برای آن وجود نداشته باشد اما مفهوم آن روشن است.

فید در یک جمله اینگونه تعریف می‌شود:

 خوراک مطالب سایت بدون نوارهای کناری، بنرهای تبلیغاتی و لینک‌های متعدد.

برخی وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها، فید کامل که تمام مقاله را در برمی‌گیرد، منتشر می‌کنند و برخی به دلایل مختلف، تنها توضیح کوتاه و تصویر اصلی مقاله را در بخش فید قرار می‌دهند.

هر وب‌سایتی دکمه‌ی فید خود را در گوشه‌ای از صفحه قرار می‌دهد و خوشبختانه آیکان فید شکل استانداردی به خود گرفته و راحت می‌توان آن را پیدا کرد. دو وب‌‎سایت زومیت و ترنجی از آیکان مشابهی استفاده می‌کنند، ببینید:

فید ترنجی

فید ترنجی

فید زومیت

فید زومیت

و فید اینتوتک هم در بخش پایین صفحه و البته نوار دوم قرار دارد:

feed-intotech

فید اینتوتک با توجه به استفاده از کادرهای رنگی، استایل‌دهی به کلمات و جملات مهم، کادرهای مقایسه و مواردی از این قبیل، فید کوتاهی است که تنها مقدمه و البته مقالات مرتبط را شامل می‌شود.

فید اینتوتک در گوشی‌ها

فید اینتوتک در گوشی‌ها

برای استفاده از فید کافی است آدرس فید سایت را به یکی از سرویس‌ها یا اپ‌های فیدخوان اضافه کنید. قبلاً چند مورد را بررسی کردم اما تعداد اپ‌های خوبی که کارشان دریافت فید است، بسیار زیاد شده و بهتر است خودتان امتحان کنید و بر اساس سلیقه و امکانات موردنیاز خود، تصمیم بگیرید.

به شخصه از سرویس معروف Feedly استفاده می‌کنم و در اندروید هم با gReader به فیدلی متصل می‌شود. جی‌ریدر از این نظر مناسب است که می‌تواند فید وب‌سایت‌ها را در هنگام اتصال به وای-فای ذخیره کرده و آنها را در زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید یا سرعت بسیار پایین است! در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر پی‌سی را برای خواندن فید انتخاب کرده‌اید به وب‌سایت Feedly سری بزنید و در آن یک حساب کاربری ایجاد کنید. قدم بعدی کلیک روی Add Content است. می‌توانید فید سایت‌ها را مستقیماً با وارد کردن آدرس فید اضافه کنید و همین‌طور نام سایت را جست‌وجو کنید تا فیدلی شما را از فید‌ و احتمالاً فیدها‌ی سایت مورد نظر، آگاه کند.

استفاده از Feedly برای مطالعه‌ی فید اینتوتک

استفاده از Feedly برای مطالعه‌ی فید اینتوتک

برخی وب‌سایت‌ها دسته‌‌بندی‌های مختلفی برای مقالات خود دارند و فید هر بخش را جداگانه منتشر می‌کنند.

در اندروید، iOS و ویندوز فون، اپ فیدخوان خود را اجرا کنید، معمولاً دکمه‌ای مثل اضافه کردن محتوا در آن وجود دارد. مثلاً در gReader در سه مرحله‌ی ساده می‌توان فید یک سایت را اضافه کرد. تماشا کنید:

1

2

3

 با پیشنهادات سازنده‌ی خود موجب ارتقای کیفی اینتوتک شوید.