کنترل کردن کامپیوتر از طریق گوشی و همین‌طور فرآیند معکوس آن، گاهی به یک نیاز حیاتی تبدیل می‌شود. گوگل با ارایه‌ی اپ Chrome Remote Desktop کنترل دستاپ از طریق گوشی را امکان‌پذیر کرده است.

تبلیغات ۷۲۰ در ۹۰

برای برقرار ارتباط بین گوشی و کامپیوتر که شاید به منظور انتقال فایل، کنترل تنظیمات گوشی یا کامپیوتر و حتی فراتر از آن، استریم کامل دستاپ کامپیوتر روی گوشی انجام می‌شود، اپ‌های زیادی وجود دارد. Air Droid، Wi-Fi Sharing و Team group نمونه‌های معروفی هستند که هر یک کاربردهای خاص خود را دارند.

اپ جدید گوگل که برای گوشی‌ها و تبلت‌های اپل هم ارایه شده، Chrome Remote Desktop است. پس از دانلود و نصب این اپ، می‌توانید از طریق مرورگر کروم به دستاپ خود دسترسی پیدا کنید. بدیهی است که بدین ترتیب فرقی نمی‌کند کجا هستید! کافی است اینترنت در اختیارتان باشد و بس.

نتیجه چیزی مثل تصویر زیر است:

با Chrome Remote Desktop کامپیوتر خود را در گوشی تجربه کنید

با Chrome Remote Desktop کامپیوتر خود را در گوشی تجربه کنید

خوبی اپ کروم ریموت دستاپ این است که برای تمام پلتفرم‌ها عرضه شده، اندروید، iOS، مرورگر کروم برای دستاپ ویندوز و حتی کروم‌بوک‌ها همگی می‌توانند از این اپ استفاده کنند و لذا به کمک آن نه تنها پی‌سی‌های ویندوزی بلکه کامپیوترهای اپل که سیستم عامل مک را به دوش می‌کشند هم کنترل‌پذیر می‌شوند.

اپ اندرویدی ارایه شده پس از چند ماهی که توسط کاربران استفاده شده، امتیاز 4.4 از 5 را دریافت کرده و احتمالاً شما هم پس از نصب و استفاده، نظر مثبتی نسبت به آن خواهید داشت. احتمالاً اپ iOS که دیروز معرفی شده هم همین رضایت‌مندی را به دست آورد.

 من که می‌خواهم نصب آن را شروع کنم و کمی مقایسه انجام دهم. شما چطور؟