پاکسازی تاریخچه‌ی وب‌گردی و موارد مهم و امنیتی مثل رمز عبورها در اندروید و اپ کروم شبیه مرورگر دستاپی کروم است که در ادامه به آن می‌پردازم.

تبلیغات ۷۲۰ در ۹۰

در مرورگرهای وب همیشه بخشی به نام History یا تاریخچه‌ی وب‌گردی داریم. ممکن است در دستاپ و لپ‌تاپ روش پاکسازی تاریخچه‌ی وب‌گردی کاملاً روش و ساده باشد، مثلاً در مرورگر کروم ویژه‌ی دستاپ کافی است کلید ترکیبی کنترل + H را بزنیم و وارد بخش تاریخچه شویم. قدم بعدی کلیک روی دکمه‌ی Clear Browsing Data است.

در اندروید اهمیت پاک کردن تاریخچه‌ی وب‌گردی شاید کمتر باشد چرا که معمولاً گوشی و تبلت به صورت شخصی استفاده می‌شود اما به هر حال گاهی پیش می‌آید که وجود تاریخچه‌ی وب‌گردی برایمان مطلوب نیست.

روش پاک کردن به این صورت است که ابتدا اپ کروم را اجرا می‌کنیم. روی دکمه‌ی منو که به شکل سه خط یا سه نقطه‌ی کوچک است تپ می‌کنیم و زیرشاخه‌ی History را انتخاب می‌کنیم.

در این بخش می‌توان نام تک‌تک سایت‌ها را مشاهده کرد و موارد لازم را پاک کرد اما راه پاکسازی کامل، استفاده از دکمه‌ی Clear Browsing Data در انتهای لیست آدرس‌ها است.

با تپ روی این دکمه، پنجره‌ای نمایش داده می‌شود که در آن می‌توانید مشخص کنید که کدام یک از موارد مهم یعنی History، کش مرورگر، کوکی‌ها و اطلاعات مربوط به سایت‌ها پاکسازی شوند.

حتی اگر به امنیت دستگاه اندرویدی خود اهمیت زیادی می‌دهید، می‌توانید با گذاشتن تیک در چک‌باکس Saved Passwords، رمز عبورهایی که ذخیره کرد‌ه‌اید را هم پاک کنید.

در پایان دقت کنید که در مورد نسخه‌های مختلف کروم یا اندروید، روش کار کمی متفاوت است اما اصول و مراحل کلی آن به همین ترتیب است.

منبعPhoneArena