در ساعت‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید ویر، چطور عکس بگیریم؟ آیا راهی مثل گرفتن هم‌زمان دکمه‌ی ولوم پایین و پاور برای گرفتن اسکرین‌شات از صفحه، وجود دارد؟ با این مطلب آموزشی مفید همراه شوید تا از صفحه‌ی ساعت هوشمند، عکس بگیریم.

اندروید ویر در نمایش نوتیفیکیشن‌های مختلف و همین‌طور سرویس Google Now عالی است، هر چند سایر کاربری‌های آن هنوز آن طور که باید و شاید مفید نبوده است. یکی از نیازهای همیشگی در ویندوز، مک، اندروید و iOS این است که چطور می‌توان سریع و راحت از صفحه عکس گرفت؟ شاید بخواهیم مشکلی را به شکل تصویری توضیح دهید و یا چیزی را مستند کنیم. در اندروید ویر هم این امکان فراهم شده است و اما مراحل کار:

در حالی که ساعت هوشمند روی مچ دستتان است و به گوشی مربوط شده، اپلیکیشن Android Wear‌ را اجرا کنید. در گوشه‌ی بالا و سمت راست، منوی سه نقطه‌ای را تپ کنید:

[caption id="attachment_27249" align="aligncenter" width="650"]اپ اندروید ویر اپ اندروید ویر[/caption]

بله، دومین گزینه‌ی منو همان چیزی است که دنبالش بودیم. Take a wearable screenshot ... اما این گزینه کار را ناگهان و سریع تمام نمی‌کند. با تپ کردن روی این گزینه، نوتیفیکیشنی در پایین صفحه نمایان می‌شود که بر ارسال دستور ضبط نوتیفیکیشن دلالت می‌کند. باید کمی صبر کنید.

[caption id="attachment_27250" align="aligncenter" width="325"]چگونه در اندروید ویر و ساعت هوشمند اندرویدی اسکرین‌شات بگیریم؟ اسکرین‌شات در اندروید ویر[/caption]

ممکن است حتی ۳۰ ثانیه فرآیند عکاسی و انتقال تصویر به گوشی طول بکشد که با توجه به سرعت پایین ارتباط بلوتوثی منطقی است. در این ۳۰ ثانیه با ساعت هوشمند خود کار نکنید و مطمئن شوید که نمایشگر آن روشن باقی می‌ماند. در نهایت پیامی نمایش داده می‌شود که نشان می‌دهد عکاسی تمام شده است:

[caption id="attachment_27251" align="aligncenter" width="325"]چگونه در اندروید ویر و ساعت هوشمند اندرویدی اسکرین‌شات بگیریم؟ اسکرین‌شات در اندروید ویر[/caption]

این تصویر قابل رویت نیست مگر آنکه آن را Share (اشتراک‌گذاری) کنید. از پنجره‌ی به اشتراک‌گذاری می‌توان سرویسی مثل ایمیل یا گوگل درایو را انتخاب کرد و حتی می‌توان عکس را در حافظه‌ی گوشی ذخیره کرد.

[caption id="attachment_27252" align="aligncenter" width="325"]چگونه در اندروید ویر و ساعت هوشمند اندرویدی اسکرین‌شات بگیریم؟ اسکرین‌شات در اندروید ویر[/caption]