در ساعت‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید ویر، چطور عکس بگیریم؟ آیا راهی مثل گرفتن هم‌زمان دکمه‌ی ولوم پایین و پاور برای گرفتن اسکرین‌شات از صفحه، وجود دارد؟ با این مطلب آموزشی مفید همراه شوید تا از صفحه‌ی ساعت هوشمند، عکس بگیریم.

تبلیغات ۷۲۰ در ۹۰

اندروید ویر در نمایش نوتیفیکیشن‌های مختلف و همین‌طور سرویس Google Now عالی است، هر چند سایر کاربری‌های آن هنوز آن طور که باید و شاید مفید نبوده است. یکی از نیازهای همیشگی در ویندوز، مک، اندروید و iOS این است که چطور می‌توان سریع و راحت از صفحه عکس گرفت؟ شاید بخواهیم مشکلی را به شکل تصویری توضیح دهید و یا چیزی را مستند کنیم. در اندروید ویر هم این امکان فراهم شده است و اما مراحل کار:

در حالی که ساعت هوشمند روی مچ دستتان است و به گوشی مربوط شده، اپلیکیشن Android Wear‌ را اجرا کنید. در گوشه‌ی بالا و سمت راست، منوی سه نقطه‌ای را تپ کنید:

اپ اندروید ویر

اپ اندروید ویر

بله، دومین گزینه‌ی منو همان چیزی است که دنبالش بودیم. Take a wearable screenshot … اما این گزینه کار را ناگهان و سریع تمام نمی‌کند. با تپ کردن روی این گزینه، نوتیفیکیشنی در پایین صفحه نمایان می‌شود که بر ارسال دستور ضبط نوتیفیکیشن دلالت می‌کند. باید کمی صبر کنید.

اسکرین‌شات در اندروید ویر

اسکرین‌شات در اندروید ویر

ممکن است حتی ۳۰ ثانیه فرآیند عکاسی و انتقال تصویر به گوشی طول بکشد که با توجه به سرعت پایین ارتباط بلوتوثی منطقی است. در این ۳۰ ثانیه با ساعت هوشمند خود کار نکنید و مطمئن شوید که نمایشگر آن روشن باقی می‌ماند. در نهایت پیامی نمایش داده می‌شود که نشان می‌دهد عکاسی تمام شده است:

اسکرین‌شات در اندروید ویر

اسکرین‌شات در اندروید ویر

این تصویر قابل رویت نیست مگر آنکه آن را Share (اشتراک‌گذاری) کنید. از پنجره‌ی به اشتراک‌گذاری می‌توان سرویسی مثل ایمیل یا گوگل درایو را انتخاب کرد و حتی می‌توان عکس را در حافظه‌ی گوشی ذخیره کرد.

اسکرین‌شات در اندروید ویر

اسکرین‌شات در اندروید ویر