در سیستم عامل اندروید، کپی و پیست کردن طراحی ساده و ابتدایی دارد. با نصب اپلیکیشن‌های جانبی می‌توان کپی و پیست کردن در اندروید را بهبود بخشید و زمان کمتری صرف جابجایی بین اپ‌ها کرد. در ادامه به برخی روش‌ها و اپ‌های مفید می‌پردازم.

تبلیغات ۷۲۰ در ۹۰

اپلیکیشن Native Clipboard

اپلیکیشن Native Clipboard

با نصب این اپ که می‌توانید از گوگل پلی یا فروشگاه‌های اپ ایرانی آن را دانلود کنید، به جای پیست کردن محتوای کلیپ‌بورد، دابل‌تپ (دو بار لمس) کنید تا لیستی از آیتم‌های موجود در اختیارتان قرار گیرد. حال می‌توانید محتوای کلیپ‌بوردرا انتخاب و سپس پیست کنید.

متأسفانه قابلیت دابل‌تپ این اپ روی برخی محصولات اندرویدی به درستی عمل نمی‌کند! ولیکن اپی ساده با تنظیمات جامع است.

اپلیکیشن Clipper

طرز کار این اپلیکیشن هم مثل نیتیو کلیپ‌بورد است. هر چیزی که کپی شود، در این اپ قرار گرفته و قبل از پیست، باید به اپ رجوع کرد و روی آیتم موردنظر، تپ کرد تا در کلیپ‌بورد قرار گیرد.

اپلیکیشن Clipper

اپلیکیشن Clipper

قابلیت مفید دیگری که در کلیپر پیش‌بینی شده، اضافه کردن عباراتی است که به وفور کاربرد دارد. مثلاً آدرس ایمیل یا نام و نام خانوادگی. حتی می‌توان نوت‌ها و عبارات را دسته‌بندی و مرتب کرد تا دستیابی ساده‌تر و سریع‌تر شود.

برای ذخیره کردن بیش از 20 آیتم و همگام‌سازی آیتم‌ها با سرویس ابری آنلاین و در نهایت حذف بنرهای تبلیغاتی، می‌توان نسخه‌ی پولی این اپلیکیشن را تهیه کرد که قیمت آن 2 دلار است.

برای دانلود نسخه‌ی رایگان Clipper و پولی به گوگل‌پلی سری بزنید.

اپلیکیشن Copy Bubble

در گوشی‌های بزرگ و تبلت‌ها، وجود یک آیکان شناور برای کاربردهای مختلف، بسیار مفید است و مشکلی ایجاد نمی‌کند. به همین جهت است که کاپی بابل به معنی حباب کپی یکی از اپ‌های خوب توسعه‌ی کلیپ‌بورد اندروید به حساب می‌آید. با این اپ دسترسی به آیتم‌های مختلف کلیپ‌بورد، سریع و ساده می‌شود.

اپلیکیشن Copy Bubble

اپلیکیشن Copy Bubble

هر آیتمی که کپی کنید، در اپ کاپی بابل قرار می‌گیرد و با اضافه شدن هر آیتم، عددی که در حباب مشاهده می‌کنید، افزایش پیدا می‌کند. برای پیست کافی است روی آیکان حبابی‌شکل تپ کرده و روی آیتم موردنظر خود تپ کنید تا در کلیپ‌بورد اندروید قرار گرفته و پیست شود.

اپ Copy Bubble رایگان است و خوشبختانه هیچ نوع تبلیغی در آن وجود ندارد. برای دانلود اپ به فروشگاه گوگل‌پلی مراجعه فرمایید.