بلندگوهای خطی (ساندبار) جدید سونی شامل 4 مدل HT-NT3 و HT-ST9 و مدل‌های رده پایین HT-CT780 و HT-CT380 می‌شود که به جز مدل آخر، همگی از گوگل کست پشتیبانی می‌کنند. بلوتوث و LDAC سونی روش دیگری برای پخش بی‌سیم موسیقی است.

تبلیغات ۷۲۰ در ۹۰

سونی هم مثل دیگر کمپانی‌های تولیدکننده‌ی محصولات صوتی و تصویری، ساندبارهای مختلف روانه‌ی بازار کرده است. امروز سونی 6 عضو دیگر را به سیستم‌های صوتی خود اضافه کرده است: 4 بلندگوی خطی (ساندبار) و 2 گیرنده‌ی صوتی و تصویری. محصولات جدید سونی علاوه بر کیفیت صدایی که همیشه یکی از برتری‌های سونی بوده، دو قابلیت دیگر هم دارند: پخش محتوای محافظت‌شده‌ی 4K و پشتیبانی از گوگل کست که سرویس استریم معروف گوگل است.

ساندبارهای HT-ST9 و HT-NT3 و همین‌طور گیرنده‌های STR-DN860 و STR-DN1060 از گوگل کست پشتیبانی می‌کنند. بنابراین می‌توان فایل‌های موسیقی را از ابزارهای مختلف، چه اندرویدی باشند و چه آیفون، چه ویندوز باشد و چه مک و چه کروم‌بوک، به بلندگوها ارسال کنند. با اپ SongPal و قابلیت استفاده از آن در محیط خانه می‌توان محیط خانه را به مرکز مالتی‌مدیا تبدیل کرد.

محصولات جدید سونی همگی کیفیت و امکانات خوبی دارند و به همین علت است که قیمتشان بالاست. به جز مدل HT-C380 همگی با پشتیبانی از HDCP 2.2 توانایی پخش محتوای محافظت‌شده‌ی 4K را دارند.

گران‌ترین محصول HT-ST9 است که 1500 دلار قیمت دارد. این بلندگوی خطی 800 وات قدرت دارد و صدای آن 7.1 کاناله است. البته بلندگوها به صورت بی‌سیم طراحی شده‌اند. این بلندگوی خطی می‌توان از طریق بلوتوث هم فایل‌های صوتی را استریم کند و همین‌طور از سرویس استریم موسیقی پشتیبانی می‌کند.

مدل بعدی HT-NT3 است که قیمت آن 700 دلار اعلام شده است. ساب‌ووفر این مدل هم بی‌سیم است. قدرت این بلندگو 450 وات است و صدای آن 2.1 کاناله است. صدای این بلندگو هم به صورت Hi-Res (رزولوشن بالا) است و از نظر قابلیت‌های ارتباطی شامل بلوتوث و NFC است.

بلندگوی خطی HT-NT3 سونی

بلندگوی خطی HT-NT3 سونی

تکنولوژی LDAC سونی هم در ارتقای کیفیت صدایی که از طریق بلوتوث استریم می‌شود، موثر است. سونی با استفاده از این تکنولوژی صدا را فشرده و سپس ارسال می‌کند تا کیفیت آن بهبود یابد.

تکنولوژی LDAC سونی برای بهبود استریم موسیقی از طریق بلوتوث

تکنولوژی LDAC سونی برای بهبود استریم موسیقی از طریق بلوتوث

ارزان‌ترین محصولات جدید سونی دو مدل HT-CT780 با قدرت 330 وات و HT-CT380 با قدرت 300 وات است که به ترتیب 450 دلار و 350 دلار قیمت دارند. در این دو مدل از گوگل کست پشتیبانی نمی‌شود و تنها راهکار استریم بی‌سیم بلوتوث و NFC است.

گیرنده‌های جدید سونی از وای-فای هم پشتیبانی می‌کنند و با توجه به پشتیبانی از ایر پلی اپل و همین‌طور Spotify Connect محصولاتی جامع برای پخش موسیقی محسوب می‌شوند. STR-DN1080 با صدای 7.2 کاناله و قدرت 165 وات قیمتی معادل 600 وات دارد و مدل STR-ND860 هم با قدرت 150 واتی، 500 دلار قیمت‌گذاری شده است.