گوگل اخیراً تمرکز زیادی روی آنلاک کردن گوشی با تشخیص صدا، تشخیص بدن و در موقعیت‌های جغرافیایی دارد و قابلیت دیگر: از این پس با جست‌و‌جویی ساده می‌توانید محل گوشی خود را روی نقشه ببینید و حتی آن را به صدا درآورید.

تبلیغات ۷۲۰ در ۹۰

برای یافتن محل گوشی خود کافی است در گوگل عبارت find my phone به معنی گوشی مرا پیدا کن را وارد کنید! اولین نتیجه‌ای که گوگل نمایش می‌دهد، یک نقشه است و محل گوشی شما. جالب این است که با کلیک روی عبارتRing  می‌توانید زنگ گوشی خود را هم به صدا در آورید، چه بسی در خانه یا محل کار هم گوشی خود را گم می‌کنید و گوشی دیگر برای زنگ زدن به خودتان در اختیار ندارید. گویا گوگل همه‌ی احتمالات عجیب را در نظر گرفته است.

جست‌وجوی محل گوشی و به صدا درآوردن آن از طریق گوگل

جست‌وجوی محل گوشی و به صدا درآوردن آن از طریق گوگل

شاید برای امنیت بیشتر گوگل از شما درخواست ساین‌این کردن مجدد کند، کار مشکلی نیست.

قبلاً تنها روش یافتن دیگر ابزارهای اندرویدی، استفاده از Android Device Manager  بود و البته هنوز هم برای لاک (قفل) کردن از راه دور، چاره‌ای جز این سرویس اندرویدی وجود ندارد.

برای امتحان کردن این قابلیت به خاطر داشته باشید که گوشی و مرورگر دستاپی شما می‌‎بایست به یک حساب کاربری گوگلی مربوط شده باشند و از طرفی باید آخرین نسخه‌ی گوگل اپ را روی گوشی خود نصب کرده باشید.

این هم تصویر متحرکی که گوگل برای توصیف قابلیت جدید تهیه کرده است:

استفاده از find my phone گوگل برای یافتن گوشی اندرویدی

استفاده از find my phone گوگل برای یافتن گوشی اندرویدی

در ضمن اگر چند ابزار اندرویدی دارید، می‌توانید مورد موردنظر را از لیست بازشونده انتخاب کنید و سپس محل آن را ببینید یا آن را به صدا درآورید.

چطور است؟ شما هم آن را آزمایش کرده‌اید و نتیجه رضایت‌بخش بوده؟