گلکسی اس۷ با تراشه‌های اکسینوس ۸۸۹۰ سامسونگ و S820 کوآلکام راهی بازارهای مختلف می‌شود، اما کدام تراشه سریع‌تر عمل می‌کند؟ آیا اجرای مجدد اپلیکیشن‌ها که از اشکالات تاچ‌ویز سامسونگ است، ارتباطی با سخت‌افزار داخلی دارد؟ در ادامه پاسخ دو سوال مهمی که طرح شد را از زبان گویای ویدیو می‌شنویم.

تفاوت بین تراشه‌های رده‌اول سال جاری، چندان زیاد نیست و اگر با مقوله‌ی مقایسه و بنچ‌مارک، احساسی برخورد کنیم، نتایج محیرالعقولی به دست می‌آید. ویدیویی که در ادامه تماشا می‌کنیم، مقایسه‌ی عملکرد دو گونه‌ی مختلف گلکسی اس۷ است. پیشاپیش با توجه به برتری تراشه‌های کوآلکام در بنچ‌مارک‌های تک‌تردی و گرافیکی، می‌توان نتیجه را پیش‌بینی کرد اما بهتر است اکسینوس جدید با هسته‌های Exynos M1 و S820 با هسته‌های اختصاصی کرایو و گرافیک آدرینو ۵۳۰ را بدون در نظر گرفتن سوابق قبلی، قیاس کنیم.

تماشا کنید:

(برای تماشای نسخه‌ی HD روی آیکان HD در گوشه‌ی پایین ویدیو کلیک کنید)

همان‌طور که مشاهده کردید، آزمون به دو بخش تقسیم شده، بخش اول اجرای اپ‌ها برای اولین بار و به اصطلاح اجرای سرد و بخش دوم اجرای مجدد یا اجرای گرم. طبعاً انتظار کاربر این است که اپلیکیشن در بخش دوم، از نو اجرا نشود و به عبارت دیگر اطلاعات مربوط به آن روی رم موجود باشد و سریعاً ادامه‌ی اجرا، پیگیری شود. سال پیش تاچ‌ویز با اجرای مجدد برخی اپ‌ها، کاربران و طرفداران سامسونگ را ناراضی کرده بود اما گویا امسال در نسخه‌ی اکسینوسی، مشکل حل شده و در مورد نسخه‌ی کوآلکامی، وضعیت مثل قبل است.

نتیجه‌ی بخش اول که مجموع زمان اجرای اپلیکیشن‌هاست، در نسخه‌ی کوآلکامی ۱:۳۶ دقیقه و در نسخه‌ی سامسونگی ۱:۲۷ دقیقه است. در بخش دوم نیز تراشه‌ی سامسونگی با زمان ۲:۰۳ دقیقه، سریع‌تر از S820 با رکورد ۲:۴۱ دقیقه ظاهر شده است. گویا عملکرد مالتی‌ترد اکسینوس ۸۸۹۰ که پردازنده‌ی ۸ هسته‌ای دارد، به مراتب بهتر از نسخه‌ی کوآلکامی است.

مشکل ممکن است نرم‌افزاری باشد و یا درایوری که کوآلکام منتشر کرده، مشکل‌ساز بوده، در هر دو حالت ممکن است بروزرسانی‌های بعدی، مشکل را حل کند.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×