گلکسی اس۷ با تراشه‌ی S820 کوآلکام و احتمالاً یکی از اکسینوس‌های سامسونگ که ممکن است اکسینوس ۷۴۲۰ یا اکسینوس ۸۸۹۰ باشد، معرفی می‌شود. در ادامه امتیاز آیفون ۶s در گیک‌بنچ را با گلکسی نوت ۵ و گلکسی اس۷ مقایسه می‌کنیم.

شایع شده که امتیاز عملکرد تک‌تردی اکسینوس ۸۸۹۰ در بنچ‌مارک گیک‌بنچ معادل ۲۳۰۴ است و در حالت مالتی‌ترد هم امتیاز شگفت‌انگیز ۸۰۳۸ به دست می‌آید. این در حالی است که گلکسی نوت ۵ با اکسینوس ۷۴۲۰، امتیاز حدود ۱۴۰۰ و ۵۰۰۰ کسب می‌کند.

مدتی پیش در مورد تراشه‌ی A9 اپل شایعات و مطالبی عنوان شده بود که از سرعت ۱٫۸ گیگاهرتزی خبر می‌داد. با چنین سرعتی، تخمینی که زدیم امتیاز ۲۵۰۰ و بالاتر در حالت تک‌تردی بود ولیکن شایعات دیگر از امتیاز ۱۹۰۰ سخن می‌گفتند.

تصویر مفهومی آیفون ایر اپل

آیفون ۶s و آیفون ۶s Plus احتمالاً سه هسته‌ی ۶۴ بیتی دارند

هنوز هم پس از چند روز، مشخص نیست که پردازنده‌ی به کار رفته در تراشه‌ی A9 اپل چه مشخصاتی دارد. شایع شده که در آیفون ۶s دو هسته‌ی پردازنده‌ی اصلی با سرعت کلاک ۱٫۸ گیگاهرتز موجود است؛ در ادامه به بررسی بیشتر این شایعه می‌پردازم.

شایعه‌ی جدید امتیاز تراشه‌ی A9 در گوشی آیفون ۶s Plus را ۲۵۲۹ واحد عنوان می‌کند که در حقیقت مهر تأییدی است بر دو هسته‌ای بودن A9 اپل. بدین ترتیب در حالت تک‌تردی اکسینوس ۸۸۹۰ سامسونگ ۱۰ درصد ضعیف‌تر از A9 اپل است و در حالت مالتی‌ترد، ۷۰ درصد سریع‌تر از آن.

امتیاز احتمالی آیفون 6s در گیک‌بنچ

امتیاز احتمالی آیفون ۶s در گیک‌بنچ

نکته‌ی جالب این است که گویا تمام تراشه‌های جدید و البته ۶۴ بیتی، هسته‌هایی با سرعت ۱٫۵ برابر و بیشتر از هسته‌های سابق دارند. بدین ترتیب آیفون ۶ و گلکسی نوت ۵ نه تنها رده‌اول به نظر نمی‌رسند بلکه امتیازی در حد میان‌رده‌های جدید کسب می‌کنند!

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×