در سال‌های اخیر به جز آیفون، گوشی‌های ویندوز فونی و اندرویدی گران‌قیمتی وارد بازار شده و آمار نشان می‌دهد که گرایش عموم به گوشی‌های رده اول، بیش از محصولات میان‌رده است.

گزارش شرکت تحقیقاتی GfK آلمان به صورت خلاصه شامل موارد زیر است:

  • فروش گوشی‌ها در جهان و در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی، ۳۰۲٫۱ دستگاه بوده که ۵ درصد بیشتر از سال گذشته است.
  • ارزش محصولات فروخته شده ۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش یافته است.
  • ارزش هر گوشی نسبت به سه‌ماهه‌ی قبل به طور متوسط ۱ سنت (یک صدم دلار) کاهش یافته ولیکن ۳ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

با توجه به گزارش فوق روشن است که اقبال عمومی به محصولات گران‌تر افزایش پیدا کرده است. و ببینیم در بازار آمریکا چه اتفاقی افتاده است:

  • محصولاتی با قیمت بالاتر از ۵۰۰ دلار، ۴۳ درصد بازار را تشکیل می‌دهند.
  • آمار فوق ۵ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است و در واقع فروش گوشی‌های بالای ۵۰۰ دلار، ۵ درصد افزایش پیدا کرده است.
  • فروش گوشی‌هایی با قیمت کمتر از ۲۵۰ دلار هم افزایش پیدا کرده اما میان‌رده‌ها که در محدوده‌ی ۲۵۰ تا ۵۰۰ دلاری قرار دارند، با کاهش رشد روبرو شده‌اند.

در بازار چین هم فروش گوشی‌ها رده‌اول در فصل دوم سال جاری، ۱۷ درصد آمار را تشکیل می‌دهد که ۷ درصد بیشتر از سال گذشته است.

بدین ترتیب به یک نتیجه‌ی جالب می‌رسیم. گروهی از کاربران به این نتیجه رسیده‌اند که گوشی برای کاربردهایی که در نظر دارند، مناسب نیست و به جای خرید یک میان‌رده یا رده اول، یک گوشی ارزان و به اصطلاح کار راه بیانداز تهیه کرده‌اند. در بازار اروپا این روند وضعیت جدی‌تری دارد.

گروه دیگر به این نتیجه رسیده‌اند که بهتر است محصولی رده‌اول فراخور سیستم عامل و پلتفرم تهیه کنند تا از نظر عملکرد و کیفیت، دچار شک و شبهه نشوند و همواره از کار با وسیله‌ی همراه خویش، احساس رضایت کنند.

نظر شما در مورد این آمار جالب چیست؟
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×