سونی بروزرسانی به اندروید ۶ را برای گوشی‌های رده‌اول سری Z یعنی Xperia Z2 و Xperia Z3 و همین‌طور Xperia Z3 Compact منتشر کرد. بروزرسانی جدید برای کشورهای خاور میانه نیز ارایه شده و احتمالاً در روزهای آتی کاربران ایرانی می‌توانند طعم اندروید ۶٫۰٫۱ را به زبان اکسپریایی بچشند. در ادامه به جزئیات این خبر می‌پردازم.

ماه پیش سونی نسخه‌ی بتا (آزمایشی) اندروید ۶ را در اختیار کاربران محصولات خویش قرار داد تا مشکلات هر چه سریع‌تر و دقیق‌تر شناسایی و برطرف شود. اکنون فرم‌ور جدیدی منتشر شده که مبتنی بر اندروید ۶٫۰۱ است. نام این فرم‌ور:

23.5.A.0.570

همان‌طور که در تصویر زیر مشخص است، اندروید ۶٫۰٫۱ با نصب فرم‌ور جدید روی گوشی قرار می‌گیرد. سونی در این بروزرسانی، از بسته‌ی امنیتی ماه فوریه‌ی اندرویدی نیز استفاده کرده و اپلیکیشن دوربین را هم اندکی تغییر داده است.

بروزرسانی اندروید 6.0.1 برای Xperia Zهای سونی

بروزرسانی اندروید ۶٫۰٫۱ برای Xperia Zهای سونی

متأسفانه تمام نسخه‌های سه گوشی یاد شده، آماده‌ی دریافت بروزرسانی نیستند و فقط سه مدل D6503 Z2 و D6603 Z3 و D5803 Z3 Compact به اندروید ۶ بروز می‌شوند. سخت‌افزار نسخه‌های مشابه، یکسان است و احتمالاً سونی بروزرسانی جدید را به سرعت برای دیگر مدل‌ها آماده می‌کند.

سونی ابتدا بروزرسانی را در ایالات متحده‌ی آمریکا، اوکراین و روسیه، خاور میانه و شمال آفریقا منتشر می‌کند. لذا نسخه‌ی مربوط به کشورهای عربی و ایران نیز در روزهای آتی در اختیار کاربران خواهد بود.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×