ال‌جی جی۵ و گلکسی اس۷ هر دو از تراشه‌ی S820 کوآلکام قدرت می‌گیرند، ال‌جی از Quick Charge 3.0 برای شارژ سریع بهره گرفته اما سامسونگ در نسخه‌ی دوم شارژ سریع کوآلکام، متوقف شده است. فکر می‌کنید علت چیست؟ با ما باشید تا بیشتر بحث کنیم.

ال‌جی با استفاده از پورت یو‌اس‌بی نوع C، توان الکتریکی بالاتری را به گوشی رده‌اول خود می‌رساند اما در نهایت شارژ سریع نسل سوم هم با یواس‌بی نوع C و هم با میکرویواس‌بی ۲٫۰ و ۳٫۰ سازگار است و محدودیتی مطرح نمی‌شود. بنابراین به نظر می‌رسد که سامسونگ محدودیت دیگری داشته که نسخه‌ی سوم را در پرچم‌دار خود پیاده‌سازی نکرده است.

ال‌جی جی5

ال‌جی جی۵

اگر به دانش‌نامه‌ی اینتوتک مراجعه کرده باشید و با روش شارژ سریع آشنایی داشته باشید، به خوبی متوجه تفاوت دو گوشی موردبحث هستید. تراشه‌ی مرکزی می‌بایست ولتاژ بالای نسخه‌ی سوم را مدیریت کند و طبعاً نسخه‌ای که تراشه‌ی اکسینوس دارد، با مشکل روبرو می‌شود. نسخه‌ی کوآلکامی هر دو گوشی، می‌تواند از شارژ سریع ۳٫۰ بهره بجوید اما سامسونگ تراشه‌ی اکسینوس ۸۸۹۰ خود را هم در نسخه‌های ویژه‌ی برخی بازارها، به کار برده است.

علت دیگر این است که شارژ سریع‌تر موجب کاهش عمر مفید باتری می‌شود، البته اگر تکنولوژی ساخت باتری متفاوت نباشد. به نظر می‌رسد که سامسونگ با وجود باتری تعویض‌ناشدنی! باید کمی محافظه‌کارانه‌تر عمل کند حال آنکه ال‌جی جی۵ باتری تعویض‌شدنی دارد و هزینه‌ی زیادی برای جایگزینی باتری لازم نیست.

نکته‌ی دیگر این است که وجود شارژ سریع ۳٫۰ به معنی تسریع فرآیند شارژ نیست. سرعت واقعی شارژ باتری ممکن است عملاً مشابه باشد. باتری گلکسی اس۷ طبق ادعای سازنده در عرض ۳۰ دقیقه تا ۶۰ درصد شارژ می‌شود. احتمالاً ال‌جی رکورد بهتری دارد اما تفاوت آنچنان زیاد نیست.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×