پیش‌تر از تفاوت آیفون ۶s با تراشه‌ی سامسونگ و TSMC برایتان نوشتم. امروز اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آمده و تفاوت بین عمر باتری نسخه‌های مختلف مشخص شده است. با ما باشید تا ببینیم وضعیت واقعاً چه قدر متفاوت است؟

در بنچ‌مارک گیک‌بنچ تفاوتی در حد ۳۳ درصد گزارش شده! بسیار زیاد است و عجیب. با چنین تفاوتی بزرگی اگر فرض کنیم که تنها منبع مصرف انرژی، تراشه‌ی مرکزی است و نمایشگر، وای-فای و سایر بخش‌ها فعالیت سنگینی ندارند، عمر باتری ۱٫۵ برابر می‌شود!

اما در نرم‌افزارهای سبک‌تر وضعیت تا این حد متفاوت نیست و عمر باتری فقط چند درصد متفاوت است. به عنوان مثال پخش یک ویدیوی طولانی یوتیوب، شارژ باتری را ۱۵ و ۱۴ درصد کاهش می‌دهد. ضبط کردن ویدیوی تایم-لپس ۳۰ دقیقه‌ای شارژ باتری را به ترتیب به ۸۴ و ۸۹ درصد می‌رساند. فیلم‌برداری ۴K به مدت ۱۰ دقیقه، شارژ باتری را ۹ درصد کاهش می‌دهد و این بار تفاوتی وجود ندارد. اکسپورت کردن یک ویدیوی ۴K هم شارژ باتری را به ۶۰ و ۶۶ درصد می‌رساند.

تفاوت چند درصدی بین مصرف باتری دو نسخه‌ی سامسونگی و TSMC وجود دارد. اجرای بنچ‌مارک سنگین گرافیکی GFXBench البته با API متال اپل، شارژ باتری را به ترتیب به ۵۵ و ۶۲ درصد می‌رساند.

در نهایت شما را به تماشای ویدیوی این مقایسه‌ی جالب دعوت می‌کنم:

(برای تماشای نسخه‌ی HD روی آیکان HD در گوشه‌ی پایین ویدیو کلیک کنید)

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×