همه ی نوشته ها در: دست‌بند

حسگر زیستی MT2511 مدیاتک برای گجت‌های ورزشی و سلامتی و همین‌طور کاربری پزشکی طراحی شده است. سرعت و دقت بالا، توان مصرفی بسیار کم و پشتیبانی از روش PPG و ECG برای سنجش ضربان قلب، مزایای این حسگر جالب است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

برای تعیین تعداد ضربان قلب توسط گجت‌های پوشیدنی دو روش کلی استفاده می‌شود. روش اول PPG (یا فوتوپلتیسموگرافی) که با تاباندن نور لامپ LED و سپس بررسی بازتابش آن از سطح پوست بدن، تغییرات جریان خون تشخیص داده شده و تعداد ضربان قلب مشخص می‌شود.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


کمپانی ریزر (Razer) محصولات گیمینگ جالبی معرفی می‌کند اما این بار در CES 2016 با یک ساعت هوشمند کامل به اسم Nabu Watch توجه مشتریان را جلب کرده است. در ادامه با Razer Nabu Watch و دست‌بند سلامتی Nabu و Nabu X بیشتر آشنا می‌شویم.

ریزر پیش از معرفی Nabu Watch دو گجت پوشیدنی به اسم Nabu معرفی کرده بود اما Nabu Watch اولین ساعت هوشمند این کمپانی با امکانات کامل‌تر است. البته ریزر نام ساعت هوشمند را برای محصول خود مناسب نمی‌داند و معتقد است که Nabu Watch ساعتی است که هوشمند است. ریزر در این ساعت جالب از دو نمایشگر مستقل استفاده کرده، یکی برای نمایش زمان و دیگری برای نمایش نوتیفیکیشن‌ها. طبعاً برای نمایش نوتیفیکیشن‌ها، توان الکتریکی بیشتری صرف می‌شود و باتری دوم، زودتر خالی می‌شود اما عمر باتری اصلی شبیه ساعت‌های معمولی است و مثل گونه‌های هوشمند، بسیار کوتاه نیست.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


این روز‌ها به‌ لطف شرکت اپل، بازار ساعت‌های هوشمند بسیار داغ شده‌ است، اگر به اپل استور‌های شرکت اپل سری بزنید، افرادی را خواهید دید که مشتاقانه برای خرید اپل‌ واچ صف بسته‌اند، اما ساعت‌های هوشمند همیشه اینقدر مورد توجه کاربران نبودند و در گذشته نه‌چندان‌ دور، کاربران به ساعت‌های هوشمند علاقه‌ای نشان نمی‌دادند، با ما همراه باشید تا باهم نگاهی‌ گذرا بر تاریخچهٔ ساعت‌های هوشمند داشته باشیم. ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


بالاخره دستبند هوشمند Mi Band 1S شیائومی هم به صورت رسمی معرفی شد. Mi Band فاقد حسگر ضربان قلب بود و حالا دستبند سلامتی جدید شیائومی، با وجود قیمت باورنکردنی، حسگر ضربان قلب هم دارد.

شیائومی اکنون برند معتبری در بازار چین و حتی سایر کشورهاست و تصمیم گرفته که گستره‌ی فعالیت‌های خود را محدود به گوشی و تبلت نکند. دستبند سلامتی، ساعت هوشمند و تلویزیون، از دیگر موضوعات مورد توجه این کمپانی است. اما بپردازیم به مشخصات دستبند سلامتی جدید شیائومی:

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


گجت‌های پوشیدنی که شاید  مهم‌ترینشان در عصر حاضر ساعت هوشمند باشد، هنوز از گوشی‌ها مستقل نیستند و صرفاً عملکرد گوشی‌ها را تکمیل می‌کنند. در ادامه به این مسأله می‌‎پردازیم که آیا سازگاری با سیستم عامل‌ها و محصولات مختلف ضروری است یا نه.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×