امروز کمپانی آرم از پردازنده‌ی گرافیکی جدیدی به اسم Mali-470 پرده برداشت. این پردازنده‌ی گرافیکی با اولویت کاهش مصرف انرژی طراحی شده است و مناسب اینترنت اشیاء است. در ادامه با Mali-470 بیشتر آشنا می‌شویم.

توجه کنید که گاهی در وب پارسی از تراشه‌ی Mali-470 صحبت می‌شود اما Mali-470 فقط بخش پردازش گرافیکی سیستم روی چیپی با هسته‌های Cortex-A7 یا Cortex-A53 است و در حقیقت تراشه نیست.

در تصویری که مشاهده می‌کنید، قدرت پردازشی به ازای هر وات مصرف انرژی نمایش داده شده است. دقت کنید که سرعت اجرای گرافیک سه‌بعدی تقسیم بر توان مصرفی بر حسب میلی‌وات شده تا میزان بهینه بودن Mali-470 آشکار شود:

پردازنده‌ی گرافیکی Mali-470

پردازنده‌ی گرافیکی Mali-470

Mali-470 پردازنده‌ی گرافیکی جالبی است که با هسته‌های پردازنده‌ی اصلی Cortex-A7 و Cortex-A53 جفت می‌شود و از آخرین نسخه‌ی اندروید، اندروید ویر و سیستم عامل‌های مبتنی بر لینوکس پشتیبانی می‌کند. بنابراین Tizen سامسونگ هم در ردیف موارد پشتیبانی شده است.

Mali-470 می‌تواند به صورت یک هسته‌ای (در واقع یک گروه از هسته‌ها) تا چهار هسته‌ای در تراشه‌ها استفاده شود و طبق معمول پسوند MP1 تا MP4 مشخص می‌کند که چند گروه هسته در طراحی تراشه استفاده شده است.

طراحی تراشه‌های مبتنی بر پردازنده‌ی گرافیکی Mali-470 به زمان زیادی نیاز ندارد ولیکن تراشه‌هایی با این گرافیک، در اواخر ۲۰۱۶ روانه‌ی بازار می‌شوند و محصولاتی شامل این تراشه‌ها هم در اوایل ۲۰۱۷ رونمایی می‌شوند.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×