بنچ‌مارک کرین ۹۵۰ هوآوی اکسینوس ۷۴۲۰ و S810 را ضعیف جلوه می‌دهد

امتیاز شایع شده در گیک‌بنچ تک‌تردی، ۱۹۰۹ است و در حالت مالتی ترد هم رکورد باورنکردی ۶۰۹۶ ثبت شده است. اکسینوس ۷۴۲۰ سامسونگ ۱۴۸۶ و ۴۹۷۰ امتیاز کسب کرده بود و نسبت به کرین ۹۵۰ ضعیف به نظر می‌رسد، به خصوص در حالتی که اپلیکیشن از یک هسته برای پردازش امور استفاده کند.

بنچ‌مارک Kirin 950 ، امتیاز حالت تک‌تردی و چندتردی گیک‌‌بنچ

بنچ‌مارک Kirin 950 ، امتیاز حالت تک‌تردی و چندتردی گیک‌‌بنچ

و آیا نتایج منطقی است؟ Cortex-A72 می‌تواند تا این حد سریع باشد؟

S620 که سرعت هسته‌های Cortex-A72 آن ۱٫۸ گیگاهرتز بوده، امتیاز ۱۵۱۳ را کسب کرده است. حال کرین ۹۵۰ با سرعت کلاک ۲٫۴ گیگاهرتز که ۳۳ درصد بیشتر است، امتیاز ۱۹۰۹ را به دست آورده که حدود ۳۰ درصد بیشتر است. بنابراین نتایج کاملاً منطقی است.

و نکته‌ی پایانی اینکه گرافیکی که هوآوی برای سیستم روی چیپ کرین ۹۵۰ در نظر گرفته، Mali-T880 است و متأسفانه تعداد هسته‌های آن مشخص نشده ولیکن اگر از ۶ و حتی ۴ هسته استفاده شده باشد، قدرت پردازش گرافیکی این تراشه هم در حد اکسینوس ۷۴۲۰ سامسونگ خواهد بود و در واقع یکی از بهترین‌های دنیای گوشی و تبلت است.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه روشن "بنچ‌مارک کرین ۹۵۰ هوآوی اکسینوس ۷۴۲۰ و S810 را ضعیف جلوه می‌دهد"

اطلاع از
امین نادری
مهمان

Cortex-A72 واقعا فوق العاده قدرمنده

اپل هم در نسل جدید چیپ های خودش از
Cortex-A72
با بهینه سازی اختصاصی بهره برده و به همین دلیل شاهد امتیاز خیره کننده محصولات اپل هستیم

میزان دستورالعمل DIMPS
در a72 فوق العادس

alireza1411
مهمان

اپل چیزی اعلام نکرده. فکر نمیکنم استفاده کرده باشه چون امتیازی که به دست اومده به سایکلون بهینه خیلی نزدیکه. یه نکته‌ی دیگه اینکه در A8 و A8X معماری جوری بود که اگر درست یادم باشه ۵ دستور همزمان اجرا می‌شد. تو A72 هم ظاهراً ۳ دستور مثل A57 اجرا میشه اما عملاً با بهینه‌سازی بخش‌های دیگه، مثل اینه که ۵ دستور اجرا بشه.

wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×