همه ی نوشته ها در: گجت

حسگر زیستی MT2511 مدیاتک برای گجت‌های ورزشی و سلامتی و همین‌طور کاربری پزشکی طراحی شده است. سرعت و دقت بالا، توان مصرفی بسیار کم و پشتیبانی از روش PPG و ECG برای سنجش ضربان قلب، مزایای این حسگر جالب است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

برای تعیین تعداد ضربان قلب توسط گجت‌های پوشیدنی دو روش کلی استفاده می‌شود. روش اول PPG (یا فوتوپلتیسموگرافی) که با تاباندن نور لامپ LED و سپس بررسی بازتابش آن از سطح پوست بدن، تغییرات جریان خون تشخیص داده شده و تعداد ضربان قلب مشخص می‌شود.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


کمپانی ARM، مغز متفکر طراحی هسته‌های کم‌مصرف برای پردازش در گوشی‌ها و تبلت‌ها، Cortex-A32 را جایگزین Cortex-A5 و Cortex-A7 می‌کند. به عبارت دیگر یک هسته‌ی کوچک و کم‌مصرف ۳۲ بیتی جایگزین ۳۲ بیتی‌های سابق می‌شود. دقت کنید که معماری مجموعه دستورات ARMv8-A است ولیکن این هسته در شمار ۳۲ بیتی‌ها قرار می‌گیرد. در ادامه با مشخصات این هسته آشنا می‌شویم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


Project Jacquard یکی دیگر از آن مقاصد جاه‌طلبانه‌ی گوگل است که در ابر ابهامات پنهان مانده اما بسیار جالب به نظر می‌رسد. هدف گوگل تبدیل لباس‌های معمولی به لباس‌هایی شامل مدارات و فیبرهای هادی است تا زندگی روزمره ارتباط تنگاتنگی با اینترنت داشته باشد.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


سیستم عاملی که گوگل برای اینترنت اشیاء تدارک دیده، احتمالاً Brillo نام دارد و به زودی هم‌زمان با نشست گوگل و توسعه‌دهندگان اطلاعات کاملی در مورد آن منتشر می‌شود. در ادامه نگاهی کوتاه به Brillo و شایعاتی که پیرامون آن طرح شده خواهیم داشت.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


پهپادها هم مثل گوشی و تبلت و شاید از آن وخیم‌تر ساعت هوشمند با مشکل عمر باتری روبرو هستند. پهپاد هایکاپتر (Hycopter) به جای باتری لیتیومی از هیدروژن فشرده برای ذخیره کردن انرژی استفاده می‌کند و عمر باتری بسیار خوبی دارد.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


امروز کمپانی معروف هوآوی چین، سیستم عامل بسیار بسیار سبکی که فقط ۱۰ کیلوبایت حجم دارد را برای توان بخشیدن به اینترنت اشیاء که شامل وسایلی بسیار ساده در حد مسواک هوشمند است، معرفی نموده. در ادامه با LiteOS هوآوی آشنا می‌شویم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


اینترنت اشیاء عرصه‌ای نوظهور برای توسعه‌دهندگان سخت‌افزار و نرم‌افزار است. کوآلکام با تولید تراشه‌های کم‌مصرف می‌خواهد حضور فعالی در این عرصه داشته باشد و به نصب اپلیکیشن روی همه‌چیز علاقه نشان می‌دهد.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×