کمپانی Synaptics تراشه‌ی درایور نمایشگر ClearView را با ویژگی‌های جالبی مثل پشتیبانی از نمایشگرهایی با حاشیه‌ی فقط ۴ میلی‌متر، معرفی کرده است. این تراشه در بهینه‌سازی دقت رنگ، گاما، گرمای رنگ، کنتراست و کاهش توان مصرفی نیز توانمند است و برای نمایشگرهای حرفه‌ای طراحی شده است. در ادامه به معرفی تراشه‌ی ClearView R63353 می‌پردازیم.

تراشه‌های درایور نمایشگر اطلاعاتی مثل عمق رنگ (بیت)، روشنایی، کنتراست و حتی حداقل حاشیه‌ی ممکن برای نمایشگر را در خود نگه می‌دارند. حاشیه‌ی باریک در نمایشگر گوشی‌ها، پدیده‌ی تازه‌ای نیست. ال‌جی و برخی کمپانی‌های چین به سبک خود و سامسونگ هم با نمایشگر خمیده روی لبه به سبکی دیگر حاشیه‌ها را کاهش داده‌اند. تراشه‌ی جدید سایناپتیکس، ClearView R63353 تراشه‌ای است که حاشیه‌ی باریکی در حد ۴ میلی‌متر را عملی می‌کند و البته اولویت کاربری آن نمایشگرهای بزرگ دستاپی است ولیکن در گوشی و تبلت نیز به کار می‌رود. حاشیه‌ی باریک نمایشگر در سیستم‌های گیمینگ که دارای چند نمایشگر کنار هم هستند، موضوع مهمی است.

تراشه‌ی موردبحث کوچک است و روی برد انعطاف‌پذیر نصب شده و به پنل LCD نمایشگر متصل می‌شود.

تراشه‌ی ClearView R63353 روی برد انعطاف‌پذیر

تراشه‌ی ClearView R63353 روی برد انعطاف‌پذیر

ClearView R63353 علاوه بر پشتیبانی از حاشیه‌ی باریک، کنتراست نمایشگر را با توجه به روشنایی محیط و در حقیقت خروجی حسگر روشنایی محیط بهینه می‌کند و نکته‌ی جالب این است که توان مصرفی نیز ممکن است کمتر شود. از عمق رنگ ۱۰ بیتی پشتیبانی شده، می‌توان موقعیت نقطه‌ی سفید و در حقیقت گرمای رنگ را مستقل از گاما بهینه کرد و در نهایت توان مصرفی نیز کاهش پیدا می‌کند.

با توجه به مشخصات، ClearView R63353 برای نمایشگرهای حرفه‌ای مفید است. در سیستم‌هایی با کاربری گرافیک، کالیبره بودن نمایشگر و دقت رنگ بسیار مهم است. می‌توان به صورت نرم‌افزاری تصحیحاتی انجام داد اما با اتصال نمایشگر به سیستم متفاوت، مراحل تکرار می‌شود. با استفاده از تراشه‌ای مثل ClearView R63353 می‌توان از منوهای نمایشگر و تنظیمات کامل آن استفاده کرد و در نتیجه یک بار به صورت دقیق، همه‌ی تنظیمات انجام می‌شود.

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 نظر، امتیاز: 0٫00 از 5)
برای نظر دادن ابتدا باید ثبت نام کنید.
Loading...
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×