در تصاویر جدیدی که از پتنت‌های مربوط به Google Glass به دست آمد، اندازه‌ی قطعات گوگل گلس کوچک‌تر شده است و برخی بخش‌ها حذف شده‌اند. در ادامه به بررسی جزئیات بیشتر در این مورد می‌پردازیم.

گوگل گلس قرار بود در سال ۲۰۱۴ به مرحله‌ی فروش در مغازه‌های خرده‌فروشی برسد ولیکن حتی به فروش عمده هم نزدیک نشده است. نسخه‌ای که در حال حاضر به صورت محدود آزمایش می‌شود، Explorer Edition است که در واقع همان واژه‌ی بتا به شکل زیباتر است.

قبلاً از کاربرد تراشه‌ی اینتل در گوگل گلس دوم گفتیم:

یکی از نمونه‌های اولیه گوگل گلس

گوگل گلس بعدی به تراشه‌ی اینتلی مجهز می‌شود

گوگل گلس به نوعی اولین عینک هوشمندی است که برای استفاده‌ی عمومی و تولید انبوه طراحی شده است. در نسخه‌ی بعدی این عینک جالب قرار است از تراشه‌ی اینتلی استفاده شود.

و امروز یک خبر دیگر در مورد طراحی این عینک داریم که کوچک‌تر و قابل حمل‌تر شده است. تصویر زیر یکی از طرح‌های اولیه است که در پتنت‌های جدید دیده می‌شود:

یکی از تصاویر پتنت‌های گوگل گلس

یکی از تصاویر پتنت‌های گوگل گلس

 همان‌طور که در تصویر می‌بینید اثری از بدنه‌ی نسبتاً حجیم نیست. اجزای گوگل گلس در فضایی محدودتر از قبل و البته در بدنه‌ی اصلی قرار داده شده‌اند. قطعه‌ی نسبتاً سنگین پشت گوش هم به دلایلی حذف شده است.

دوربین جلو که یکی از مباحث اصلی در موضع‌گیری‌های مرتبط با حریم خصوصی بوده قرار نیست حذف بشود. در حقیقت وقتی دانشگاه کالیفرنیا برای آموزش‌های پزشکی از این دوربین استفاده‌ی مفیدی کرده، منتقدین و همین‌طور گوگل به این نتیجه رسیده‌اند که دوربین جلو لزوماً چیز بدی نیست و می‌تواند در نسخه‌های بعدی عینک گوگل و همین‌طور نمایشگرهای پوشیدنی به شکل عینک استفاده شود.

اگر به تصویر فوق دقت کنید بخش نمایشگر که به شکل یک منشور مکعبی است و در کنار یکی از چشم‌ها قرار می‌گیرد، کمی بلند‌تر از قبل شده است. از طرفی روی بینی برای قرار گرفتن عینک چیزی دیده نمی‌شود!

این تصویر شاید عینک گوگل دوم را نشان ندهد ولیکن روشن است که گوگل به کوچک‌تر کردن Google Glass می‌اندیشد و می‌خواهد کاری کند که استفاده از آن به همراه قاب عینک‌های معمولی، کلاه پلیس و مواردی از این دست، ساده‌تر باشد. البته هر قاب عینکی نمی‌توان به گوگل گلس تبدیل شود؛ پیشاپیش به اتصالات مربوطه نیاز است.

به نظر شما گوگل گلس چه سرنوشتی دارد؟ آیا بالاخره در بازار به صورت عمده فروش خواهد رفت یا پروژه‌ای محکوم به نابودی است؟
3 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 5 (3 نظر، امتیاز: 5٫00 از 5)
برای نظر دادن ابتدا باید ثبت نام کنید.
Loading...
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
bahador.gh
مهمان

امیدوارم گوگل اینقدر به آزمایش این وسیله اصرار نکنه و شده به صورت بازار محدود حتی شده با ضرر اقدام به فروشش کنه تا ببینیم واقعا پتانسیل واقعی این وسیله چی هستش!من که هنوز بعد این همه ویدئو و توضیح هنوز حس خاصی نسبت بهش ندارم!

wpDiscuz

تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×