گوگل گلس به نوعی اولین عینک هوشمندی است که برای استفاده‌ی عمومی و تولید انبوه طراحی شده است. در نسخه‌ی بعدی این عینک جالب قرار است از تراشه‌ی اینتلی استفاده شود.

سوالی ساده، منظور از عینک هوشمند و ساعت هوشمند چیست؟
عینک هوشمند به گروهی جدید از محصولات الکترونیکی گفته می‌شود که همچون ساعت هوشمند یا دست‌بندهای سلامتی، دارای پردازنده و امکانات بیشتر است.

گوگل با معرفی گوگل گلس که عینکی شامل دوربین، نمایشگر خاص و پردازنده است، یکی از اولین کمپانی‌هایی است که روی این نوع محصولات حساب جدی باز کرده است. البته هنوز در ابتدای راه وسایل هوشمند هستیم و هنوز حتی انتظارات کاربران روشن نیست! چه برسد به آنکه سازندگان محصولات درجه یک و کاملی طراحی و تولید کنند.

نسل بعدی Google Glass با تراشه‌ی اینتلی

اما خبر جالبی که امروز در رسانه‌ها خواندم تجهیز نسخه‌ی بعدی عینک گوگل به تراشه‌های اینتلی است. اینتل در دنیای گوشی و تبلت حضور خوبی نداشته ولیکن تلاش خود را می‌کند که از بزرگان این عرضه عقب نماند.

در نسخه‌ی فعلی گوگل گلس از تراشه‌ای که محصول کمپانی تگزاس اینسترومنت است استفاده شده که قدرت پردازشی بالایی ندارد و نسبتاً قدیمی است. استفاده از یک تراشه‌ی اینتلی که قطعاً رقبای زیادی با معماری ARM دارد، موضوع جالبی است. شاید کاهش هزینه و شاید بهینه بودن طراحی و معماری تراشه‌های جدید اینتل موجب شده که گوگل چنین تصمیمی بگیرد. یک مورد مهم دیگر عمر باتری نسبتاً کم گوگل گلس است که شاید با بهینه‌سازی‌های اینتلی وضعیت بهتری پیدا کند.

اینتل به وسایل هوشمند فکر می‌کند

اما موضوع جالب‌تر تلاشی است که اینتل برای تصاحب قلب وسایل هوشمند می‌کند، گویا از عقب ماندن در دنیای گوشی و تبلت به این نتیجه رسیده که بهتر است این بار با جدیت بیشتری به بازار نوظهور وسایل هوشمند روی آورد.

اخیراً اینتل با معرفی تراشه‌های Quark، برد کوچک Edison و از همه جدیدتر دست‌بندی به نام MICA نشان داده که کامپیوترهای بسیار کوچک و وسایل هوشمند در اولویت هستند.

دست‌بند هوشمند اینتل MICA

دست‌بند هوشمند اینتل MICA

به نظر شما این شایعه حقیقت دارد و آیا استفاده از تراشه‌ی اینتلی عملکرد و عمر باتری گوگل گلس را بهبود می‌بخشد؟
3 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 5 (3 نظر، امتیاز: 5٫00 از 5)
برای نظر دادن ابتدا باید ثبت نام کنید.
Loading...
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×