هوآوی تدریجاً به یکی از قطب‌های موقف طراحی گوشی تبدیل می‌شود و هر از گاهی اقدامات جالبی می‌بینیم. مثل باتری جدیدی که ظرف مدت ۵ دقیقه، در حد ۵۰ درصد شارژ می‌شود!

هوآوی مدعی است که باتری لیتیوم-یونی تولید شده ظرف مدت زمان چند دقیقه، به ۵۰ درصد شارژ می‌رسد. چنین سرعتی بنابر ادعای هوآوی ۱۰ برابر بیشتر از باتری‌های معمولی است که با نگاهی به آمار سرعت شارژ باتری گوشی‌ها، ادعای کاملاً صحیحی است، حتی اگر با موتورولا موتو ایکس پیور ادیشن قیاس کنیم! البته اگر ظرفیت باتری بیشتر شود، سرعت شارژ به این خوبی نخواهد بود.

عمر باتری و سرعت شارژ گوشی‌های نکسوس 6پی و نکسوس 5ایکس در قیاس با رقبای رده‌اول

عمر باتری و سرعت شارژ گوشی‌های نکسوس ۶پی و نکسوس ۵ایکس در قیاس با رقبای رده‌اول

ظرفیت نمونه باتری تولید شده، ۶۰۰ میلی‌آمپرساعت است و پس از ۲ دقیقه، ۸۸ درصد شارژ باتری نکمیل می‌شود. نمونه‌ی دیگر باتری ۳۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی است که پس از ۵ دقیقه، ۴۸ درصد ظرفیت آن شارژ می‌شود.

هوآوی گذری هم به پشت صحنه‌ی طراحی باتری عجیب خود داشته و می‌گوید اتم‌هایی به جز اتم و هیدروژن به صورت حلقه‌ی شش وجهی که به آن Heteroatom گفته می‌شود را به مولکول‌های گرافیک در آند باتری اضافه کرده است. اتم‌های اضافه شده نقش کاتالیزور واکنش شیمیایی را بر عهده دارند و دریافت و انتقال اتم‌های لیتیوم، ساده می‌شود.

بنابر ادعای هوآوی سرعت شارژ باتری بدون اینکه ظرفیت آن کم شود، بیشتر شده است.

2 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 5 (2 نظر، امتیاز: 5٫00 از 5)
برای نظر دادن ابتدا باید ثبت نام کنید.
Loading...
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×