سرویس نقشه‌ی گوگل مپس (Google Maps) امکانات و دقت فوق‌العاده‌ای دارد. اپل مپس هم به موازات گوگل مپس و HERE نوکیا پیشرفت کرده و امکاناتی مثل اطلاعات سیستم حمل و نقل عمومی هم به آن اضافه شده است. در ادامه به تماشای قابلیت‌های این دو سرویس می‌پردازیم.

ممکن است اپل مپس روزی به پلتفرم‌های رقیب نیز وارد شود ولیکن قدرتمندی گوگل مپس و HERE نوکیا (مایکروسافت) مجالی برای قدرت‌نمایی به اپل نمی‌دهد.

قابلیتی که اخیراً اپل به سرویس نقشه‌ی خود اضافه کرده، آگاهی از زمان حرکت وسایل نقلیه‌ی عمومی است. البته این قابلیت جدید تنها در ۶ ایالت آمریکا کاربرد دارد. گوگل از این نظر بسیار پیشرفت کرده و حتی با آژانس‌ها و سرویس‌های محلی قرارداد همکاری دارد. متأسفانه در کشور ما امکاناتی از این دست در اختیار کاربران نیست!

تغییرات iOS 9 و دانسته‌های فعلی ما در مورد سیستم عامل بعدی اپل برای وسایل همراه

تغییرات iOS 9 در مقایسه با iOS 8 ؛ سیستم عامل سبک اپل در مسیر تحول

iOS 8 با طیفی از تغییرات مفید معرفی شد و نشان داد که اپل متوجه کهنگی قابلیت‌های موجود در سبک‌ترین سیستم عامل جهان شده و می‌خواهد پیکاری به سبک امروزی با اندروید و ویندوز فون داشته باشد. تغییرات iOS 9 هم بنابر گفته‌ها و شنیده‌ها جالب است که در ادامه به آن می‌پردازم.

در تصویر زیر مقایسه‌ای بین اطلاعات سرویس نقشه اپل مپس (چپ) گوگل مپس (وسط) و بینگ مپس مایکروسافت (راست) صورت گرفته، روشن است که اطلاعات گوگل مپس و شیوه‌ی نمایش موارد مهم، بهتر و دقیق‌تر از دو سرویس دیگر است؛ البته همیشه هم اینگونه نیست ولیکن در اغلب موارد، گوگل مپس دقیق‌ترین سرویس نقشه است.

اپل مپس (چپ) گوگل مپس (وسط) و بینگ مپس مایکروسافت (راست)

اپل مپس (چپ) گوگل مپس (وسط) و بینگ مپس مایکروسافت (راست)

توجه شما را به مقایسه ویدیویی این دو سرویس نقشه که پاکت‌ناو انجام داده، جلب می‌کنم:

(برای تماشای نسخه‌ی HD روی آیکان HD در گوشه‌ی پایین ویدیو کلیک کنید)

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×