گوگل از هوشمند اندروید M و به ویژه دستیار صوتی گوگل ناو می‌گوید و البته نامش را به Google Now on Tap تغییر داده است. در اندروید M وقتی عکس رودخانه‌ای را تماشا می‌کنید، می‌توانید از گوگل بپرسید، این رود کجاست؟ و گوگل پاسخ‌های کاملی دارد.

قابلیتی که چند روزی است در اندروید شاهد هستیم، جست‌وجوی فراگیر گوگل است. در گوشه و کنار اندروید و اپلیکیشن‌ها می‌توان از سرویس جست‌وجوی گوگل استفاده کرد. اما این فقط ابتدای مسیری است که به اندروید M و قابلیت Google Now on Tap ختم می‌شود.

در اندروید M وقتی متنی انتخاب می‌شود، اگر به وب‌سایتی مثل فیس‌بوک و توییتر مربوط باشد، توسط اپ مربوطه باز خواهد شد. و موضوعی که اخیراً گوگل در نشست SMX یا Search Marketing Expo آن را به صورت عملی نشان داده،  جست‌وجو بر اساس اطلاعات جغرافیایی است.

مثلاً عکس یک رودخانه را می‌بینید و می‌خواهید موقعیت آن را بدانید. گوگل با در اختیار داشتن اطلاعات بسیار در مورد جغرافیای زمین، این سوال را پاسخ می‌دهد. کافی در هنگام تماشای عکس بگویید:

OK Google – Where is this building

به معنی: بسیار خب گوگل، این ساختمان کجاست؟

حتی می‌توان سوال کرد که: “این ساختمان چند متری است؟”

در حقیقت ایده‌ی گوگل که البته مایکروسافت و اپل هم روی آن کار می‌کنند این است که دستیار صوتی همواره کارهای ما را زیر نظر بگیرد و همیشه اطلاعات مفید و مرتبطی در اختیارمان بگذارد.

قبلاً مثال‌های دیگری از هوشمندی اندروید M و دستیار صوتی گوگل را مرور کردیم:

دستیار صوتی Google Now On Tap اندروید M را هوشمند می‌کند

دستیار صوتی Google Now On Tap اندروید M را هوشمند می‌کند

هوشمندی دستیار صوتی یکی از ویژگی‌هایی است که این روزها در Cortana مایکروسافت، گوگل ناو و اپل سیری می‌بینیم. Google Now On Tap دستیار صوتی ارتقا یافته‌ی گوگل در اندروید M هوشمندتر از هر زمان دیگری به کاربران کمک می‌کند.

و سیری هم در iOS 9 بسیار هوشمند شده است:

تغییرات iOS 9 و دانسته‌های فعلی ما در مورد سیستم عامل بعدی اپل برای وسایل همراه

تمام ویژگی‌های مهم iOS 9 ، چه چیزهایی نسبت به iOS 8 دگرگون شده است؟

اپل بالاخره iOS 9 را در مراسم WWDC امسال معرفی کرده است. سیستم عامل iOS 9 ویژگی‌های جدید و طراحی جالبی دارد. در ادامه به ۹ ویژگی اساسی و جدید این سیستم عامل می‌پردازم.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×