مایکروسافت سال پیش روش ساده‌ای برای تبدیل اپلیکیشن‌های تحت وب به اپ‌های ویندوزی ۱۰ معرفی کرد. به عبارت دیگر تبدیل محتوای یک سایت به اپلیکیشن بومی ویندوز، ساده‌تر شده بود و این بار با استفاده از لینوکس و اسکریپت‌نویسی Bash، توسعه‌ی اپلیکیشن‌های ویندوزی را ساده‌تر کرده است.

اما استفاده از پلتفرمی که مایکروسافت معرفی کرده مشکلاتی هم داشت و پسخورد عموم توسعه‌دهندگان این بود که بهتر است مایکروسافت راهی برای استفاده از اسکریپت‌های Bash در نظر بگیرد. اسکریپت‌های Bash مثل دستورات کامند پرامپت ویندوز، بسیاری از امور کاربردی را در لینوکس انجام می‌دهند و البته تفاوت‌هایی بین cmd ویندوز و Bash لینوکس وجود دارد. به عنوان مثال Bash نام سیستم فایل را با در نظر گرفتن تفاوت حروف بزرگ و کوچک می‌شناسد.

اسکریپت‌نویسی Bash

اسکریپت‌نویسی Bash

مایکروسافت در BUILD 2016 اعلام کرد که اکنون ویندوز ۱۰ ساب-سیستم (سیستم زیرمجموعه) خاصی برای پشتیبانی از اسکریپ‌نویسی Bash در خود دارد و مشکلات بسیاری حل شده است. خوشبختانه این پشتیبانی به صورت شبیه‌سازی قابلیت لینوکس اوبونتو نیست بلکه مایکروسافت با Canonical همکاری کرده تا سیستم جدید کاملاً بومی و بهینه طراحی شود.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه روشن "ویندوز ۱۰ با پشتیبانی از اسکریپت‌نویسی لینوکس، اپلیکیشن‌های بیشتری خواهد داشت"

اطلاع از
بهادر
خواننده

خبر خیلی جالب و عجیبی بود واقعا! پروژه بش که گمونم مربوط به GNU میشه و رابطه اش رو با بنیاد Canonical نمیدونم! اما اگه همکاریش با Canonical برای استفاده از ریپوزیتوری های اوبونتو و اجرای بعضی از نرم افزار باشه واقعا جالب میشه! الان معلوم نیست فقط بش در حد کامند ویندوز هست یا از نرم افزای باحالی مثل vim هم روش میشه استفاده کرد! اگه اینجور بشه خیلی از غیر حرفه ایی ها (از جمله خودم!) به ویندوز رو میارن!

wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×