مرورگر مایکروسافت Edge به زودی با محتوای فلش که معمولاً بنرهای تبلیغاتی در وب‌سایت‌هاست، برخوردی مشابه گوگل کروم خواهد کرد. در نسخه‌های آزمایشی ویندوز ۱۰ برای اعضای تست‌کننده، این ویژگی فعال شده است.

یکی از قابلیت‌هایی مرورگر اج مایکروسافت که چندی پیش شایع شده بود و با تکذیب برخی مسئولین، به نظر غیرواقعی می‌رسید، اکنون در نسخه‌های آزمایشی ویندوز ۱۰ و دقیق‌تر بگوییم بیلد ۱۴۳۱۶ دیده می‌شود. مرورگر اج محتوای Flash که در بدنه‌ی اصلی صفحات وب قرار نگرفته را هوشمندانه به عنوان بنر یا … می‌شناسد و پخش آن را متوقف می‌کند. درست مثل مرورگر گوگل کروم.

متأسفانه برخی بنرهای فلش صوتی هستند و کاربر پس از مراجعه به وب‌سایت، ناگهان با سروصدای زیاد مواجه می‌شود. اشکال دیگری که مدت‌هاست در فلش دیده می‌شود، امنیت آن است. ادوبی مرتباً فلش پلیر خود را برای مرورگرها بروزرسانی می‌کند تا حفره‌های امنیتی یک‌به‌یک برطرف شود اما در نهایت به نظر می‌رسد که ادوبی فلش، تکنولوژی خوبی برای تبلیغات اینترنتی نیست.

احتمالاً بروزرسانی Windows 10 Anniversary Edition در تابستانی که پیش رو داریم، حاوی ویژگی جدید مرورگر اج باشد.

با Windows 10 Anniversary Edition مایکروسافت و قابلیت‌های جدید ویندوز آشنا شوید

با Windows 10 Anniversary Edition مایکروسافت و قابلیت‌های جدید ویندوز آشنا شوید

بروزرسانی Redstone ویندوز ۱۰ در فصل تابستان با انتشار نسخه‌ای موسوم به Windows 10 Anniversary Edition در اختیار عموم قرار می‌گیرد. در این بروزرسانی جالب، کورتانا هوشمندتر و کاربردی‌تر شده، استفاده از استایلوس بهتر شده و مرورگر مایکروسافت Edge با پشتیبانی از اکستنشن‌ها و لاگین امنیتی به کمک Windows Hello، پیشرفته‌تر می‌شود. در ادامه به موارد اشاره شده می‌پردازیم.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×