همه ی نوشته ها در: مینی-پی‌سی

زوتک با معرفی مینی-پی‌سی قدرتمند ZOTAC ZBOX MAGNUS EN980 پلتفرمی بسیار کوچک برای اجرای بازی‌های سنگین و بازی‌های واقعیت مجازی طراحی کرده است. ZOTAC ZBOX MAGNUS EN980 از گرافیک قدرتمند GTX 980 لپ‌تاپی بهره می‌گیرد و سیستم خنک‌کاری ویژه‌ای دارد. در ادامه به مشخصات کامپیوتر کوچک و قدرتمند زوتک می‌پردازم.

در چند سال اخیر کلاس ابعادی mini-ITX آن قدر پیشرفت کرده که اکنون عملکرد یک کیس بزرگ دستاپی را می‌توان در کامپیوترهای کوچکی با مادربورد mini-ITX جست‌وجو کرد و خوشبختانه این پایان راه نیست. پلتفرم بعدی mini-STX نام دارد که قبلاً به آن پرداختیم:

مادربوردهای Mini-STX کوچک‌ترین پلتفرم اینتلی با پردازنده‌ی قابل ارتقا

مادربوردهای Mini-STX کوچک‌ترین پلتفرم اینتلی با پردازنده‌ی قابل ارتقا

چند ماه پیش در مورد مادربوردهای ۵×۵ اینتل مطلبی نوشتیم و ازراک هم در CES 2016 از مادربورد کوچکی در سایز Mini-STX به اسم H110M-STX پرده برداشته است. اکنون مشخص شده که ۵×۵ با نام رسمی Mini-STX به حیات خود ادامه می‌دهد. در ادامه نگاهی به مادربورد کوچک ازراک و مشخصات یک مادربورد Mini-STX خواهیم داشت.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


ایسوس دو مینی-پی‌سی جدید به اسم VivoMini VM65 و VivoMini VM65N را به ایست کامپیوترهای کوچک خویش اضافه کرد. هر دو مینی-پی‌سی با بهره‌گیری از سخت‌افزار بروز و رده‌اول، سرعت عمل بالایی دارد و از محتوای ۴K پشتیبانی می‌کنند. در ادامه به مشخصات مینی-پی‌سی‌های جدید ایسوس می‌پردازم.

ایسوس طبق روال این روزها سراغی از پردازنده‌های اسکای‌لیک اینتل و پردازنده‌های گرافیکی انویدیا گرفته است. حتی رم هم این بار DDR4 است و نه DDR3L. در بخش صدا از تکنولوژی سانیک‌مستر (به اشتباه سونیک‌مستر) استفاده شده تا قدرت و کیفیت صدا بهینه باشد، حتی برای استفاده‌ی خانگی و غیرحرفه‌ای. در حقیقت این مینی-پی‌سی‌ها دارای اسپیکر داخلی هستند.

طراحی هم از جمله مواردی است که ایسوس به آن بسیار توجه کرده است. سطح فلزی ماشین‌کاری شده، درست شبیه اولترابوک‌های Zen ایسوس، زیبایی خاصی به مینی-پی‌سی‌های جدید بخشیده است.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


اینتل در نمایشگاه CES 2016 آخرین مینی-پی‌سی‌های خود که از پردازنده‌های اسکای‌لیک قدرت می‌گیرند را به نمایش گذاشت. البته اینتل نام NUC را برای این نوع محصولات به کار می‌برد و در مجموع ۴ مدل اسکای‌لیکی معرفی شده است که شامل NUC6i4SYH رده‌اول و NUC6i3SYH با پردازنده‌ی i3 می‌شود. در ادامه مشخصات کامپیوترهای کوچک اینتل را بررسی می‌کنم.

هنوز هم برودول، در سریع‌ترین مینی-پی‌سی اینتل حضور دارد.

برترین نمونه‌ای که اکنون در میان مینی-پی‌سی‌های اسکای‌لیکی اینتلی می‌بینیم، NUC6i4SYH است. مدلی که در آن از پردازنده‌ی Core i5-6260U استفاده شده است؛ دو هسته‌ی آن با توربو بوست ۲٫۸ گیگاهرتزی، بسیار سریع هستند. جالب است که اینتل در مدل NUC5i7RYH که با توجه به عدد ۵ یک مینی-پی‌سی برودولی است، از پردازنده‌ی برودول Core i7-5557U استفاده کرده که دو هسته‌ی آن به سرعت حداکثر ۳٫۴ گیگاهرتز می‌رسند و لذا از بهترین مدل اسکای‌لیکی، سریع‌تر است. تفاوتی که بین معماری و عملکرد اسکای‌لیک و برودول دیدیم، نمی‌تواند سرعت کلاک بالاتر را جبران کند و از این رو مینی-پی‌سی قدیمی‌تر، همچنان سریع‌ترین خواهد بود.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


زوتک از فعالین عرصه‌ی مینی-پی‌سی، ZOTAC ZBOX MI551 را با پردازنده‌ی اسکای‌لیک اینتل معرفی کرده است. در این کامپیوتر کوچک و البته کامل، پردازنده‌ی Core i5-6400T اینتل پنهان شده که از نظر عملکردی بسیار خوب و نزدیک به گونه‌‎های معمول دستاپی است.

زوتک از مزیت کم‌مصرف بودن و در عین حال قدرتمند بودن پردازنده‌های اسکای‌لیک اینتل، در مینی-پی‌سی‌های نوظهور خویش استفاده می‌کند. شاید عملکرد در حد Skylake-S نباشد اما با توان مصرفی بسیار کم، سرعت عمل قابل قبولی به دست می‌آید. از طرفی امکانات ZBOX MI551 هم بسیار جالب است. به عنوان مثال پورت USB 3.1 Type C با پهنای باند ۱۰ گیگابیت بر ثانیه روی آن به چشم می‌خورد.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


شاتل ۵ سال پیش کامپیوترهای بدون فن کوچکی به اسم سری XS را معرفی کرد. حال XS35V5 Pro و XS36V5 با پردازنده‌ی ۲ هسته‌ای سلرون، به صف محصولات متنوع شاتل اضافه شده‌اند. در ادامه نگاهی به مشخصات این دو کیس کوچک و کامل می‌اندازیم.

ضخامت مدل XS36V5 فقط ۳٫۶ سانتی‌متر است و می‌توان یک هارددرایو ۲٫۵ اینچی را درون آن تعبیه کرد و با پورت SATA III به مادربورد متصل نمود. مدل XS35V5 Pro با اضافه کردن فریم اضافی، می‌تواند از درایو ۲٫۵ اینچی دوم هم پذیرایی کند. بدنه‌ی این مدل از جنس آلومینیوم ماشین‌کاری شده است و زیبایی خاصی دارد.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×