واسط برنامه‌نویسی DirectX 12 عملکردی به مراتب بهتر از دایرکت ایکس ۱۱ دارد و از این پس می‌توان با بنچ‌مارک بروز شده‌ی ۳DMark آن را مقایسه کرد. در ادامه به ویدیویی از رندر جدید ۳DMark و نتیجه‌ی آن روی کارت گرافیک‌های R9 290X و GTX 980 می‌پردازم.

قبلاً در مورد مزایای دایرکت ایکس ۱۲ صحبت کرده بودم:

بررسی تخصصی عملکرد DirectX 12 و مقایسه با Mantle؛ منتظر تحول باشیم

بررسی تخصصی DirectX 12 و مقایسه با Mantle؛ منتظر تحول باشیم

هنوز دایرکت ایکس ۱۲ به همراه ویندوز ۱۰ وارد صحنه نشده اما بررسی تخصصی DirectX 12 و مقایسه باDirectX 11 از برتری عجیب آن در اجرای هر چه سریع‌تر بازی‌ها خبر می‌دهد. در ادامه با نگاهی عمیق به این پدیده‌ی جدید دنیای گیم با ما باشید.

امروز خبر جالبی در مورد بنچ‌مارک ۳DMark منتشر شده که شاید برای سخت‌‎افزاردوستان جالب باشد. خبر این است:

از این پس خودتان برتری DirectX 12 نسبت به DirectX 11 را آزمایش کنید.

بله، همان‌طور که قبلاً هم صحبتش را کرده بودم، بروزرسانی جدید بنچ‌مارک ۳DMark به همه‌ی کاربران این امکان را می‌دهد که واسط‌های برنامه‌نویسی را با هم مقایسه کنند. البته نمی‌دانم دقت محصول نرم‌افزاری Futuremark در چه حدی است ولیکن در مجالی دیگر مقاله‌ای در این رابطه خواهم نوشت.

با تست Farandole بنچ‌مارک DMark دایرکت ایکس 12 و منتل مقایسه می‌شوند

بنچ‌مارک ۳DMark در ۲۰۱۶ دایرکت ایکس ۱۲ و منتل را مقایسه می‌کند

بنچ‌مارک ۳DMark در سال ۲۰۱۶ دایرکت ایکس ۱۲ و Mantle ای‌ام‌دی را با تست Farandole مقایسه کند. در ادامه به بررسی وضعیت فعلی این دو واسط برنامه‌نویسی و اهمیت مقایسه‌ در بنچ‌مارک ۳DMark می‌پردازم.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، کارت گرافیک GTX 980 به کمک API جدید مایکروسافت، عملکردی به مراتب بهتر از دایرکت ایکس ۱۱ دارد. تعداد فراخوانی ترسیم یا Draw Call در هر ثانیه از ۲٫۶ میلیون به ۱۵٫۶ میلیون افزایش یافته و در واقع ۶ برابر شده است.

مقایسه دایرکت ایکس 12 با دایرکت ایکس 11

مقایسه دایرکت ایکس ۱۲ با دایرکت ایکس ۱۱

و این تفاوت به ۲۰ برابر هم می‌رسد اگر از R9 290X استفاده کنید!

مقایسه دایرکت ایکس 12 با دایرکت ایکس 11

مقایسه دایرکت ایکس ۱۲ با دایرکت ایکس ۱۱

یادتان باشد که برای تست کردن عملکرد API جدید باید ویندوز ۱۰ را روی سخت‌افزار موردنظر نصب کنید. ویندوز ۱۰ یکی از لازمه‌های استفاده از دایرکت ایکس ۱۲ است.

در پایان توجه شما را به ویدیویی که از ۳DMark که در حقیقت برای آزمایش قابلیت‌های دایرکت ایکس ۱۲ طراحی شده و توسط کارت گرافیک‌های جدید رندر شده جلب می‌کنم؛ نسخه‌ی رزولوشن بالا را در یوتیوب تماشا کنید:

نظر شما در مورد برتری دایرکت ایکس ۱۲ چیست؟ می‌توان به بیش از ۲۰ درصد افزایش سرعت اجرای بازی‌ها امیدوار بود یا صرفاً فراخوانی ترسیم با سرعتی بسیار بالاتر انجام می‌شود؟
5 votes, average: 4٫80 out of 55 votes, average: 4٫80 out of 55 votes, average: 4٫80 out of 55 votes, average: 4٫80 out of 55 votes, average: 4٫80 out of 5 (5 نظر، امتیاز: 4٫80 از 5)
برای نظر دادن ابتدا باید ثبت نام کنید.
Loading...
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×