پورت کردن بازی‌های کنسول به پی‌سی کار ساده‌ای نیست و هر از گاهی عناوینی منتشر می‌شود که صدای گیمرهای پی‌سی را درمی‌آورد. بازی Batman: Arkham Knight آخرین بازی سه‌گانه‌ی بتمن که در هفته‌ی جاری منتشر شده، یکی از همین عناوین است.

و نسخه‌ی رزولوشن بالا از یوتیوب:

دیجیتال فاندری با بررسی اجرای بازی روی کنسول پلی‌استیشن۴ به این گمانه‌زنی رسیده که سرعت اجرا به ۳۰ فریم بر ثانیه محدود شده است. اگر با سرعت زیاد در فضای باز شهر حرکت کنید، سرعت اجرا کاهش پیدا می‌کند و پدیده‌ی بریدگی آشکار می‌شود.

در مجموع بتمن با رزولوشن فول اچ‌دی روی پلی‌استیشن۴ اجرا شده و گرافیک زیبایی دارد اما سرعت اجرای ۳۰ فریم بر ثانیه‌ای و پایین‌تر، معضل ساده‌ای نیست که گیمرهای پی‌سی از آن گذر کنند.

ویدیوی زیر هم نمایشی از سرعت اجرا و البته گرافیک زیبای شهر در بازی Batman: Arkham Knight است.

و نسخه‌ی رزولوشن بالا از یوتیوب:

در نسخه‌ی پی‌سی علاوه بر اینکه سرعت اجرا و نوسان آن وضعیت وخیم‌تری دارد، برخی جلوه‌های ویژه و عناصر گرافیکی هم حذف شده است! متأسفانه در نسخه‌ی پی‌سی هم محدودیت سرعت اجرا همان ۳۰ فریم بر ثانیه است. با ویرایش فایلی با پسوند ini می‌توان این محدودیت را به ۶۰ فریم بر ثانیه تغییر داد اما مسأله این است که پورت بازی بسیار ضعیف صورت گرفته و گیمرهای حرفه‌ای که سخت‌افزاری قدرتمند در اختیار دارند هم نمی‌توانند اجرای روان و یکنواختی را تجربه کنند.

شاید تصور کنید پورت نسخه‌ی پی‌سی فقط ضعیف است و تا حدی طبیعی! اما جالب است بدانید که Warner Bros با سیلی عظیم از انتقادات روبرو شده و فروش نسخه‌ی پی‌سی را فعلاً متوقف کرده است و حتی مبلغ پرداختی را برمی‌گرداند.

مقصر Iron Galaxy، سازنده‌ی نسخه‌ی پی‌سی است یا کمپانی برادران وارنر؟ به نظر می‌رسد که Warner Bros با اطلاع از وضعیت بد نسخه‌ی پی‌سی روی انتشار آن طبق برنامه تأکید کرده و این مصیبت عظیم را رقم زده است. آیرن گلکسی هم ید طولایی در امور مشابه دارد، بازی Arkham Origins هم در زمان خود یک پورت ضعیف محسوب می‌شد به خصوص برای سیستم‌هایی با کارت گرافیک AMD.

در حال حاضر نسخه‌ی PS4 وضعیت خوبی دارند و نظر منتقدین مثبت است. نسخه‌ی اکس‌باکس وان هم به خوبی اجرا می‌شود هر چند از اعداد و ارقام دقیق سرعت اجرا، خبری در دست نیست. نسخه‌ی پی‌سی صرفاً با بهترین سخت‌افزارها اجرای روانی دارد و در حال حاضر گیمرهای پی‌سی آن را از ذهن پاک می‌کنند و منتظر پورت بهتری هستند.

برگرفته از: اکستریم‌تک

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

متاسفیم. نظرات بسته است.

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×