هفته‌ی پیش بازی نقش‌آفرینی Final Fantasy XV توسط اسکوئر انیکس به صورت پیش‌نمایشی منتشر شده است. سرعت اجرای این بازی روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان، موضوعی است که مورد توجه متخصصین قرار گرفته چرا که گرافیک بازی مثل برخی عناوین جدید، عالی است و پردازنده‌ی گرافیکی کنسول‌های نسل هشتم، آن طور که باید و شاید قوی نیست. در ادامه به سرعت اجرای این بازی می‌پردازیم.

طراحی دقیق شخصیت‌ها در فاینل فنتسی 15

بازی فاینل فنتسی ۱۵ به همراه فیلم، انیمه و یک مینی‌گیم منتشر می‌شود

فاینل فنتسی ۱۵، شاهکار دیگری از سری محبوب Final Fantasy به همراه ویدیو و انیمه و حتی یک فیلم و همین‌طور بازی Justice Monsters Five برای وسایل همراه، منتشر می‌شود. گویا Square Enix می‌خواهد حوصله خود را به رخ تولیدکنندگان بازی‌های کامپیوتری بکشد. در ادامه به تماشای ویدیوهای جدید می‌پردازیم و عناوین یاد شده را معرفی می‌کنیم.

اما مشکل رزولوشن نیست! سرعت اجرای بازی یا به اصطلاح فریم‌ریت وضعیت بدی دارد، گاهی سرعت به ۲۰ و حتی ۱۵ فریم بر ثانیه هم می‌رسد. پلی‌استیشن ۴ سرعت اجرای بهتری دارد ولیکن نوسان سرعت اجرا نسبتاً زیاد است. گاهی سرعت متوسط اجرای بازی ۳۰ فریم بر ثانیه است ولیکن مایکرواستاترینگ یا وقفه‌های کوچک، این سرعت خوب را ناکافی جلوه می‌دهد.

آنتی الیاسینگ گاهی بیش از حد تصویر را مات کرده و در مورد موی شخصیت‌ها که برتری ویژه‌ی کمپانی اسکوئر انیکس است هم عملکرد ضعیفی دارد. رشته‌های مو کاملاً دندانه‌ای شکل هستند:

بازی فاینل فنتسی 15 و مشکلات کنسولی

بازی فاینل فنتسی ۱۵ و مشکلات کنسولی

برخی معتقدند که موتور گرافیکی استفاده شده، از برخی جنبه‌ها در حدی روزهای شروع پروژه‌ی فاینل فنتسی ۱۵ است و به عبارت دیگر طولانی شدن توسعه‌ی این عنوان جالب در حد ۱۰ سال! ریشه‌ی برخی مشکلات است. اسکوئر انیکس موتور گرافیکی Unreal Engine 4 را برای بازی‌های کینگدم هارتس ۳ و فاینل فنتسی ۷ ریمینک انتخاب کرده که شاید بی‌ارتباط با این گمانه‌زنی نباشد.

سایه‌ها و نورپردازی پیچیده در فاینتل فنتسی 15

سایه‌ها و نورپردازی پیچیده در فاینل فنتسی ۱۵

علت دیگر گرافیک خیره‌کننده و به ویژه نورپردازی و سایه‌هاست که فراتر از اغلب بازی‌های سنگین امروزی به نظر می‌رسد. شاید این نورپردازی سنگین بیشتر مناسب کارت گرافیک‌های قدرتمند دستاپی باشد و نه پردازنده‌ی گرافیکی ۱٫۸۴ ترافلاپسی پلی‌استیشن ۴٫ در بازی Quantom Break که اخیراً منتشر شده هم نورپردازی و سایه‌ها، تا حدی مشکل‌ساز شده و به این گمانه‌زنی، دامن می‌زند.

ویدیویی بررسی سرعت اجرای بازی Final Fantasy XV توسط کنسول‌ پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان را تماشا کنید:

و نسخه‌ی رزولوشن بالا از یوتیوب:

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×