بسته‌ی بروزرسانی جدید بازی Rise of the Tomb Raider پشتیبانی از دایرکت ایکس ۱۲ را به این بازی اضافه می‌کند. Nixxes Software با انتشار پچ جدید تلاش کرده که استفاده از پردازنده را متوازن‌تر کند و روش پیشرفته‌ی پراکنش محیطی نور به نام VXAO را به گرافیک خیره‌کننده‌ی تومب ریدر جدید، بیفزاید. در ادامه به جزئیات بیشتر این خبر و بررسی سرعت اجرا پس از بروزرسانی، می‌پردازیم.

با انتشار بروزرسانی جدید، Rise of the Tomb Raider یکی از اولین عناوینی است که از دایرکت ایکس ۱۲ پشتیبانی می‌کند. سازنده می‌گوید استفاده از دایرکت ایکس ۱۲ بار پردازشی را بین تردهای پردازشی مختلف پخش کرده و استفاده از هسته‌های پردازنده، متوازن می‌شود.

پردازنده‌هایی مثل FXهای ۸ هسته‌ای AMD و همین‌طور Core i7های معمولی که ۴ هسته‌ای و مجهز به هایپر تردینگ هستند، می‌توانند ۸ ترد پردازشی را به صورت موازی اجرا کنند، لذا بروزرسانی جدید در بهبود استفاده از چنین پردازنده‌هایی بسیار مفید است.

Rise of the Tomb Raider با نصب پچ جدید، از VXAO انویدیا نیز پشتیبانی می‌کند. VXAO یکی از تکنولوژی‌های جدید مجموعه‌ی گیم‌ورکس انویدیاست. این روش جدید که تکنیکی برای پراکنش محیطی نور یا به تعبیری دیگر، انسداد محیطی است، کیفیتی بالاتر از SSAO و HBAO+ دارد و اساس آن تقسیم محیط به پیکسل‌های حجمی یا واکسِل و محاسبات مربوط به پرتوی نور است. روش VXAO در برابر حرکات دوربین، عملکرد بهتری دارد و جزئیات و دقت نورپردازی بیشتر است.

پراکنش محیطی نور با بهره‌گیری از پیکسل‌های حجمی: روش VXAO انویدیا

پراکنش محیطی نور با بهره‌گیری از پیکسل‌های حجمی: روش VXAO انویدیا

انویدیا می‌گوید VXAO بار پردازشی بسیار زیادی دارد و بهتر است این ویژگی در پلتفرم مبتنی بر معماری مکسول (کارت گرافیک‌های سری ۹۰۰) فعال شود. ضمناً دقت کنید که درایور ۳۵۴٫۶۱ که نسخه‌ی WHQL و البته گیم ردی است، برای فعال کردن این ویژگی گرافیکی نیاز است.

واقعاً دایرکت ایکس ۱۲ مفید است

پاسخ قطعاً مثبت است، به خصوص اگر استفاده از پردازنده مدنظر باشد اما به هر حال رایز آو تومب ریدر عنوانی نیست که کاملاً بهینه شده باشد.

بشنوید از افزایش سرعت واقعی:

تامزهاردور برای بررسی بهبودی که در اثر پشتیبانی از دایرکت ایکس ۱۲ پدید آمده، لپ‌تاپ گیمینگ ایسوس GL551-J را به عنوان سیستم تست انتخاب کرده است. پردازنده‌ی اصلی Core i7-4720HQ و پردازنده‌ی گرافیکی GTX 960M انویدیا و ۱۶ گیگابایت رم در این سیستم رده‌اول موجود است. تنظیمات گرافیکی در حالت متوسط و آنتی الیاسینگ FXAA و رزولوشن ۱۰۸۰p اعمال شده است.

با دایرکت ایکس ۱۱ سرعت متوسط اجرای بازی و دقیق‌تر بگوییم، منطقه‌ی کوهستانی Mountain Peak حدود ۳۶٫۳۷ فریم بر ثانیه بوده است. با پشتیبانی از دایرکت ایکس ۱۲، سرعت متوسط به ۳۹٫۶۲ فریم بر ثانیه افزایش یافته است. اما این فقط بخش پر لیوان است!

در منطقه‌ی Syria سرعت متوسط از ۳۱٫۰۱ به ۲۹٫۵۱ و در Geothermal Valley سرعت متوسط از ۳۴٫۲ به ۳۲٫۱ فریم بر ثانیه کاهش پیدا کرده است. تامزهاردور به این نتیجه رسیده که در برخی صحنه‌ها، سرعت اجرا بسیار پایین و زیر ۱ فریم بر ثانیه بوده است و بررسی را با یک سیستم رده‌اول دستاپی تکرار کرده و باز هم نتایج مطلوب نبوده است.

بررسی دقیق‌تری در آینده انجام می‌شود ولیکن به نظر می‌رسد که هنوز بهینه‌سازی بیشتری نیاز است، به علاوه از کارت گرافیک‌های ای‌ام‌دی استفاده نشده و این امید وجود دارد که محصولات ای‌ام‌دی مثل اولین بررسی‌ها، در دنیای دایرکت ایکس ۱۲ عملکرد بهتری داشته باشند.

2 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 5 (2 نظر، امتیاز: 5٫00 از 5)
برای نظر دادن ابتدا باید ثبت نام کنید.
Loading...
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه روشن "بروزرسانی بازی Rise of the Tomb Raider دایرکت ایکس ۱۲ و نورپردازی پیشرفته‌ی VXAO را به آن اضافه می‌کند"

اطلاع از
شاهین
خواننده

تو بررسی پرفرمنس DX12 اون برنامه نور پردازی تاثیری نداره؟ اگه اون فعال باشه که دیگه مقایسه معنی نداره

wpDiscuz

تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×