فاینل فنتسی ۱۵، شاهکار دیگری از سری محبوب Final Fantasy به همراه ویدیو و انیمه و حتی یک فیلم و همین‌طور بازی Justice Monsters Five برای وسایل همراه، منتشر می‌شود. گویا Square Enix می‌خواهد حوصله خود را به رخ تولیدکنندگان بازی‌های کامپیوتری بکشد. در ادامه به تماشای ویدیوهای جدید می‌پردازیم و عناوین یاد شده را معرفی می‌کنیم.

طبیعت و طراحی دقیق جانداران در فاینل فنتسی 15

طبیعت و طراحی دقیق جانداران در فاینل فنتسی ۱۵

بازی فاینل فنتسی ۱۵ در روز ۳۰ سپتامبر که حدود ۶ ماه دیگر است، برای دو کنسول نسل هشتمی یعنی اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

طراحی دقیق شخصیت‌ها در فاینل فنتسی 15

طراحی دقیق شخصیت‌ها در فاینل فنتسی ۱۵

در ویدیوهای مختلف و از جمله ویدیویی که در ادامه تماشا می‌کنیم، بخش‌هایی از مبارزات و گرافیک خیره‌کننده‌ی شخصیت‌ها و جلوه‌های ویژه‌ی بازی، توصیف شده است. طراحی شخصیت‌ها، موجودات و بخش‌هایی از محیط پیرامون، حتی با وجود ضعف گرافیکی کنسول‌های نسل هشتم، عالی یا دقیق‌تر بگوییم، کم‌نظیر است.

قطعاً بازی‌های مطرح در بخش اتوموبیل‌رانی، شوتر اول شخص، نقش‌آفرینی با سبک دنیای باز و … به ترتیب در طراحی جاده و حرکات سریع خودرو، محیط داخلی و نورپردازی و سایه‌های واقعی، پوشش گیاهی و درختان، گرافیک بهتری دارند اما کمتر اتفاق می‌افتد که تولیدکنندگان بازی، چند سال برای توسعه‌ی یک عنوان جدید حوصله کنند و در تمام زمینه‌ها، حرف‌هایی برای گفتن داشته باشند.

در فنتسی پانزدهم تمام محیط‌ها و جزئیات، متعادل و خوب طراحی شده به گونه‌ای که در ردیف عناوین برتر در هر زمینه قرار می‌گیرد.

(برای تماشای نسخه‌ی HD روی آیکان HD در گوشه‌ی پایین ویدیو کلیک کنید)

بازی ساده و سبک Justice Monsters Five برای اندروید، iOS و ویندوز موبایل، عنوان دیگری است که شخصیت‌های محبوب سری فاینل فنتسی و هیولاهای عجیب آن را در کنار هم قرار می‌دهد. در محیط بازی فاینل فنتسی هم می‌توان این بازی سبک را بازی کرد! خوشبختانه این بازی به صورت رایگان منتشر می‌شود. ویدیوی اجرای بازی موردبحث در فاینل فنتسی ۱۵ را تماشا کنید:

(برای تماشای نسخه‌ی HD روی آیکان HD در گوشه‌ی پایین ویدیو کلیک کنید)

انیمه‌ی کوتاه Brotherhood: Final Fantasy XV

نام انیمه‌ی مربوط به این بازی، Brotherhood: Final Fantasy XV است که با توجه به اطلاعات موجود، شروع ماجرا را روایت می‌کند، زمانی که Noctis شخصیت اصلی داستان با سه دوست نزدیک خود، تدریجاً آشنا می‌شود. انیمه متشکل از ۵ قسمت کوتاه ۱۱ دقیقه‌ای است و به صورت رایگان در یوتیوب اکران خواهد شد.

طبق معمول، موسیقی متن و نماها طراحی عالی دارد، حتی در قیاس با انیمه‌های امروزی. به عنوان مثال از صدای گوش‌خراش شیپور که در فیلم‌های هالیوودی بیداد می‌کند، خبری نیست و در عین حال موسیقی مبارزات، کاملاً با فضای جنگ و جدال، همگام است. اسکوئر انیکس برای هر شماره از فاینل فنتسی، پس از چند مرحله بهینه‌سازی و حذف، بیش از ۷۰ ترک موسیقی تهیه می‌کند و در عرصه‌ی موسیقی متن، بسیار خلاق و توانمند ظاهر می‌شود.

قسمت اول این سریال، اکنون روی یوتیوب قرار گرفته است و می‌توانید آن را تماشا کنید:

(برای تماشای نسخه‌ی HD روی آیکان HD در گوشه‌ی پایین ویدیو کلیک کنید)

شایان ذکر است که کمپانی اسکوئر انیکس، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سریال‌های کارتونی و به اصطلاح انیمه است و ید طولایی در تبدیل مانگا (داستان مصور) به انیمه و گاهی بازی کامپیوتری دارد. در عرصه‌ی بازی‌های نقش‌آفرینی و به خصوص عناوینی با داستان تخیلی نیز اسکوئر انیکس نامی درخشان محسوب می‌شود. در کشور ما اسکوئر انیکس با عناوین غربی شناخته شده که نمونه‌ی آن Deus Ex و Rise of Tomb Raider است.

فیلم Kingsglaive: Final Fantasy XV

انتشار فیلمی با کیفیت بالا توسط Square Enix چندان عجیب نیست. به هر حال فاینل فنتسی ۱۳ حدود ۳۰ گیگابایت ویدیو به همراه داشت و یکی از حجیم‌ترین بازی‌های پلی‌استیشن ۳ بود. فاینل فنتسی ۱۰ هم با کلیپ‌های ویدیویی متعدد، یکی از حجیم‌ترین بازی‌های پلی‌استیشن ۲ بوده و اکنون اسکوئر انیکس در کنار میان‌پرده‌های خیره‌کننده‌ی فنتسی پانزدهم، یک فیلم هم تهیه می‌کند.

فیلم فاینل فنتسی ۱۵ که نام آن Kingsglaive: Final Fantasy XV است، به کارگردانی Takeshi Nozue ساخته می‌شود و داستان آن به زندگی پدر Noctis، شاه Regis اختصاص دارد. اسکوئر انیکس برای صداگذاری شخصیت‌ها از Lena Headey و Sean Bean (دو ستاره‌ی سریال Game of Thrones) و Aaron Paul که در سریال Breaking Bad، صداپیشگی عالی خود را ارایه کرده، استفاده می‌کند.

با توجه به ویدیوهای عالی فاینل فنتسی ۱۳ و فیلم Final Fantasy VII: Advent Children که ۱۱ سال پیش، توانمندی خیره‌کننده‌ی اسکوئر انیکس را اثبات کرده، انتظار طرفداران بالاست و شاید به ویدیوی فول اچ‌دی با جزئیات زیاد راضی نشوند.

فنتسی ۱۰فیلم مرتبط با فنتسی ۷فنتسی ۱۳فنتسی ۱۳دومین شماره‌ی فنتسی ۱۳
Tidus شخصیت اصلی بازی  فاینل فنتسی 10

Tidus شخصیت اصلی بازی فاینل فنتسی ۱۰

نمایی با جزئیات بسیار از فیلم Final Fantasy VII: Advent Children

نمایی با جزئیات بسیار از فیلم Final Fantasy VII: Advent Children

 
درختی با طراحی انتزاعی در فاینل فنتسی 13

درختی با طراحی انتزاعی در فاینل فنتسی ۱۳

 
کریستال‌های انسانی در فنتسی 13

کریستال‌های انسانی در فنتسی ۱۳

Hope یکی از شخصیت‌های فاینل فنتسی 13

Hope یکی از شخصیت‌های فاینل فنتسی ۱۳

همان‌طور که در تصاویر فوق مشخص است، اسکوئر انیکس بیش از تمرکز بر گرافیک واقعی، به جزئیات و نماهای هنری می‌اندیشد. به نظر می‌رسد که در فیلم جدید این کمپانی هم جزئیات و گرافیک هنری اهمیت بسزایی دارد.

فیلم Kingsglaive: Final Fantasy XV

فیلم Kingsglaive: Final Fantasy XV

مشخص نیست که آیا فیلم به صورت آنلاین اکران می‌شود یا برای سینماها ساخته شده است اما خوشبختانه کمی پیش‌تر از اکران بازی فاینل فنتسی، منتشر خواهد شد.

تریلر ۱:۳۸ دقیقه‌ای فیلم Kingsglaive: Final Fantasy XV در یوتیوب و آپارات:

(برای تماشای نسخه‌ی HD روی آیکان HD در گوشه‌ی پایین ویدیو کلیک کنید)

پیش‌نمایش Platinum Demo برای علاقه‌مندان

اسکوئر انیکس نسخه‌ی پیش‌نمایش بازی فاینل فنتسی را با نام Platinum Demo منتشر کرده تا علاقه‌مندان طعم اولین نسخه‌ی فاینل فنتسی روی کنسول‌های نسل هشتمی را بچشند. در بخشی که به عنوان پیش‌نمایش منتشر شده، دوران کودکی Noctis و رویاهای وی مرور می‌شود. روباهی هیبریدی که شبیه اسب تک‌شاخ است، با شخصیت اصلی در تعامل است. شاید این بخش از بازی، یادآور سری موفق Kingdom Hearts باشد چرا که شخصیت اصلی مثل انسان‌های بندانگشتی روی وسایل و اسباب‌بازی‌ها در حرکت است و با موجودات آرام‌تری مبارزه می‌کند.

(برای تماشای نسخه‌ی HD روی آیکان HD در گوشه‌ی پایین ویدیو کلیک کنید)

سیستم مبارزه‌ی نسخه ۱۵ فاینل فنتسی، یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک شده است. به جای استفاده از سیستم قدیمی حرکات نوبتی و سیستم اکشن آنی نسخه‌های اخیر، سیستم جدید Active Cross Battle پیاده‌سازی شده که سریع و روان است. این ویدیو را در ابتدای مطلب تماشا کردیم:

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz
×