رم‌های جدید جی اسکیل برای لپ‌تاپ‌ها، Ripjaws DDR4-3000MHz است، رم‌های SO-DIMM بسیار سریعی که با ولتاژ کاری ۱٫۲ ولت، فرکانس ۳۰۰۰ مگاهرتز و تایمینگ جالب CL16 دارند. در ادامه به مشخصات رم‌های جدید جی اسکیل می‌پردازیم.

جی اسکیل در عرصه‌ی رم جزء کمپانی‌های برتر است و مدتی است که در معرفی رم‌های هر چه سریع‌تر برای لپ‌تاپ، جدیت به خرج داده است. این بار یک مدل دیگر به گروه ریپجوز اضافه می‌شود که ولتاژ کاری معمولی ۱٫۲ ولت دارد اما سرعت آن به جای ۲۱۳۳ یا نهایتاً ۲۴۰۰ مگاهرتز متداول، ۳۰۰۰ مگاهرتز است! معمولاً برای رسیدن به این سرعت سرسام‌آور می‌‎بایست رم تا ۱٫۳۵ ولت اورولتاژ شود و در نتیجه توان مصرفی افزایش پیدا می‌کند که مناسب لپ‌تاپ‌ها نیست.

در طراحی رم‌های جدید هیت‌سینک نسبتاً بزرگ استفاده شده اما به هر حال فضای لپ‌تاپ‌ها و اولترابوک‌ها محدود است و نمی‌توان هیت‌سینکی با ارتفاع زیاد روی رم نصب کرد، مگر آنکه سازنده‌ی لپ‌تاپ هیت‌سینک سفارشی خود را با در نظر گرفتن فضا، طراحی و نصب کند.

به نظر می‌رسد که رم با ولتاژ کاری ۱٫۲ ولت و سرعت ۳۰۰۰ مگاهرتز، عملکرد پایداری دارد:

بررسی ثبات عملکرد رم‌های Ripjaws DDR4-3000MHz

بررسی ثبات عملکرد رم‌های Ripjaws DDR4-3000MHz

خوشبختانه تایمینگ هم افزایش زیادی نداشته و CL16 است. با این حساب ضریب عملکرد (۳۰۰۰ تقسیم بر ۱۶) نزدیک به ۲۰۰ است. برای اورکلاک کردن رم‌های جدید می‌توان از روش استاندارد پروفایل‌های Intel XMP 2.0 استفاده کرد که متأسفانه در تنظیمات هر لپ‌تاپی موجود نیست ولیکن جای نگرانی وجود ندارد چرا که این رم‌های سریع و گران‌قیمت معمولاً در لپ‌تاپ‌های گیمینگ به کار می‌رود، جایی که تنظیمات متنوع، در اختیار اورکلاکر یا گیمر است. جی اسکیل از آوریل ۲۰۱۶ یا در واقع ماه جاری، این رم‌ها را در اختیار تولیدکنندگان و شرکای خود قرار می‌دهد.

رم‌های Ripjaws DDR4-3000MHz

رم‌های Ripjaws DDR4-3000MHz

همان‌طور که در تصویر فوق ذکر شده، ماژول‌های ۱ یا ۲ استیکه عرضه می‌شود و بهترین حالت، ۲ استیک ۱۶ گیگابایتی است.

1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5 (1 نظر، امتیاز: 5٫00 از 5)
برای نظر دادن ابتدا باید ثبت نام کنید.
Loading...
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×