بنچ‌مارک پردازنده‌های جدید ای‌ام‌دی و دقیق‌تر بگوییم مدل‌های ۱۷۰۰X و ۱۶۰۰X و ۱۳۰۰‌ لو رفت. بنچ‌مارک جدید نشان می‌دهد که عملکرد این پردازنده‌های خوش‌قیمت بسیار عالی است به خصوص اگر رقبای هم‌قیمت اینتلی را در نظر بگیریم. در ادامه به بنچ‌مارک فاش‌شده‌ی جدید نگاهی خواهیم داشت.

مدل ۳۹۰ دلاری ای‌ام‌دی یعنی Ryzen 1700X‌ با داشتن ۸ هسته‌ی قدرتمند که سرعت کلاکشان در حالت پایه ۳.۴ گیگاهرتز است، گران‌تر از Core i7های اینتل به نظر می‌رسد اما یادمان باشد که Core i7های معمولی اینتل فقط ۴ هسته دارند و نه ۸ هسته. در سری اکستریم ۸ هسته‌ای‌ها را می‌بینیم و البته قیمتشان ۴۰۰ دلار نیست و به مراتب بالاتر است!

به عنوان مثال Core i7-6900K‌ را در نظر بگیرید که قیمت ۱۰۹۰ دلاری دارد و سپس به تصویر زیر نگاهی بیاندازید که بنچ‌مارک فایر استرایک و رکورد پردازنده‌ها را عنوان می‌کند:

بنچ‌مارک پردازنده‌های جدید ای‌ام‌دی در قیاس با اینتل

بنچ‌مارک پردازنده‌های جدید ای‌ام‌دی در قیاس با اینتل

همان‌طور که شاهد هستید ۱۷۰۰X چیزی در حد اکستریم‌های اینتل است، البته در این بنچ‌مارک خاص. شاید در سایر بنچ‌مارک‌ها ضعیف‌تر باشد و در نهایت بعید است که بتوان قیمت محصولات جدید اینتل و ای‌ام‌دی را مقایسه کرد. به نظر می‌رسد که با قیمت برابر، واقعاً ای‌ام‌دی حرف‌های عجیبی برای گفتن دارد.

مدل دیگر یعنی R5 1600X شش هسته‌ای هم ۲۶۰ دلار هزینه دربر دارد و با این وجود قوی‌تر از ۳۴۰ دلاری‌های اینتل یعنی Core i7-7700K است.

اما امتیاز هر هسته را مقایسه کنید:

بنچ‌مارک پردازنده‌های جدید ای‌ام‌دی در قیاس با اینتل

بنچ‌مارک پردازنده‌های جدید ای‌ام‌دی در قیاس با اینتل

اگر این مورد هم واقعی باشد، به نظر می‌رسد که معماری هسته‌های جدید ای‌ام‌دی واقعاً بهینه‌تر از قبل شده است تا جایی که اگر سرعت کلا را برابر در نظر بگیریم، این بار ای‌ام‌دی در حد اینتل عمل کرده و حتی بهتر است.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×