ایسوس با استفاده از چیپ‌ست B150 اینتل، دو مادربورد ارزان گیمینگ به نام‌های B150 Pro Gaming و B150 Pro Gaming/Aura معرفی کرده است. هر دو ATX هستند و تفاوت در این است که مدل Aura نورپزداری LED زیبایی دارد.

در مادربورد B150 Pro Gaming ایسوس مثل هر مادربورد B150 دیگری، سوکت LGA1151 برای پردازنده‌‎های سری ۶۰۰۰ اینتل گنجانده شده و می‌توان حداکثر ۶۴ گیگابایت رم روی ۴ اسلات DIMM نصب کرد. شاید عجیب به نظر برسد اما روی این مادربورد تنها یک اسلات پی‌سی‌آی اکسپرس ۱۶ مسیره نمایان است. دومین اسلات در حقیقت ۴ مسیره است و برای SLI کردن رده‌اول‌های انویدیا کاربرد ندارد اما کراس‌فایر کردن بلامانع است.

مادربورد ایسوس B150 Pro Gaming/Aura

مادربورد ایسوس B150 Pro Gaming/Aura

همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنیدف رگولاتور پردازنده ۱۰ فازی است و مشخص است که این مادربورد برای کارکرد در شرایط سخت و ساعات طولانی اجرای بازی طراحی شده است.

۶ پورت ساتا ۶ گیگابیت بر ثانیه‌ای، یک اسلات M.2 که از SSDهایی با واسط SATA یا NVMe با دو مسیر PCIe 3.0 پشتیبانی می‌کند، ۴ پورت USB 3.0 و ۲ پورت USB 2.0 و حتی دو پورت بسیار سریع USB 3.1 Gen 2 روی این مادربورد دیده می‌شود. یکی از USB 3.1ها به صورت نوع A است و دیگری USB Type C است.

ایسوس اترنت گیگابیتی با کنترلر i219V اینتل برای این محصول گیمینگ در نظر گرفته و با LANGuard آن را در برابر شوک الکتریکی محافظت می‌کند. نرم‌افزار GameFirst III هم به بسته‌های داده مرتبط با بازی‌ها اولویت می‌دهد تا در اجرای بازی‌های آنلاین، هیچ مشکلی وجود نداشته باشد.

ایسوس LANGuard برای محافظت اترنت در برابر شوک الکتریکی

ایسوس LANGuard برای محافظت اترنت در برابر شوک الکتریکی

چیپ‌ست بخش صدای مادربورد ریل‌تک ALC1150 است و با SupremeFX ایسوس بهینه شده تا نسبت سیگنال به نویز ۱۱۵ دسی‌بلی داشته باشد. حفاظ EMI در بخش صدای این مادربورد گیمینگ نیز پیاده‌سازی شده و قطعات مرغوبی در این قسمت به کار رفته است. نرم‌افزار Sonic Radar II نیز به جهت‌یابی صداها در بازی‌ها کمک می‌کند.

مادربورد ایسوس B150 Pro Gaming/Aura

مادربورد ایسوس B150 Pro Gaming/Aura

در تصویر فوق خطوط قرمز روی مادربورد نورپردازی زیبا و البته متحرکی با رنگ قرمز ایجاد می‌کنند که درخور یک محصول گیمینگ است هر چند برای حرفه‌ای‌ها کاربردی ندارد و آن را خاموش می‌کنند.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×