امروز ایسوس یک مانیتور گیمینگ دیگر به اسم MG278Q که از فری‌سینک AMD برای کاهش بریدگی و وقفه پشتیبانی می‌کند، پرده برداشت. در ادامه با مشخصات محصول جدید ایسوس آشنا می‌شویم.

پنل TN انتخابی بهینه برای مانیتورهای گیمینگ.

ایسوس در این مانیتور گیمینگ، پنل IPS به کار نبرده لذا ۱۴۴ هرتز رقم بسیار بالا و عجیبی نیست. زاویه دید و کیفیت رنگ به خوبی IPSها نیست ولیکن در مانیتورهای گیمینگ، مقوله‌ی اصلی پشتیبانی از جی-سینک یا فری‌سینک و فرکانس کاری بالاتر از ۱۲۰ هرتز است. زمان پاسخ‌گویی این مانیتور ۱ میلی‌ثانیه است، فقط ۱ میلی‌ثانیه طول می‌کشد تا تصویر از خاکستری به سفید و مجدداً به خاکستری تبدیل شود.

ایسوس در مدل دیگر یعنی MG278 از پنل IPS با کیفیت استفاده کرده که البته تمرکز آن گیمینگ نیست.

عمق رنگ ۶ بیت است و برای افزایش عمق رنگ موثر، از ترکیب گذرای رنگ‌ها استفاده می‌شود و لذا در نهایت ۲ به توان ۲۴ رنگ خواهیم داشت. به عبارت دیگر عمق رنگ ظاهری مانیتور ۸ بیت خواهد بود.

مانیتور گیمینگ MG278Q از فری‌سینک پشتیبانی می‌کند، تکنولوژی مشابه AMD که از این پس در مانیتورهایی که از DisplayPort 1.2a بهره می‌برند، به وفور دیده خواهد شد و شاید هیچ محصولی فاقد آن نباشد.

دو پورت USB 3.0 با قابلیت شارژ سریع وسایل جانبی و گوشی‌ها در نظر گرفته شده و پورت دیسپلی‌پورت ۱٫۲ و HDMI اول را می‌توان به عنوان منبع برای مانیتوری دیگر در نظر گرفت.

ایسوس MG278Q مانیتور گیمینگ دیگری با پشتیبانی از جی-سینک معرفی شد

ایسوس MG278Q مانیتور گیمینگ دیگری با پشتیبانی از فری‌سینک معرفی شد

ارگونومی  MG278Q به عنوان یک مانیتور گیمینگ، خوب است و می‌توان پنل را در جهات افقی و عمودی چرخاند و حتی آن را به صورت مورب یا عمودی تنظیم کرد. حاشیه‌ی نمایشگر بسیار باریک است و زیبایی محصول را دوچندان می‌کند. مزیت دیگر آن هنگامی روشن می‌شود که چند مانیتور را در کنار هم قرار داده و به یک سیستم متصل کنید؛ پیوستگی تصویر بیشتر خواهد بود.

ایسوس MG278Q مانیتور گیمینگ دیگری با پشتیبانی از فری‌سینک معرفی شد

ایسوس MG278Q مانیتور گیمینگ دیگری با پشتیبانی از فری‌سینک معرفی شد

ایسوس قیمت MG278Q را اعلام نکرده اما قیمت محصولات Acer و BenQ حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است، بنابراین انتظارمان قیمتی در حد ۲ تا ۳ میلیون تومان است.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه روشن "ایسوس MG278Q مانیتور گیمینگ دیگری با پشتیبانی از فری‌سینک معرفی شد"

اطلاع از
یاسین
مهمان

ببخشید تو سایت رسمی ایسوس رفتم اسمی از G Sync نبرده !! اینم لینکش

http://www.asus.com/Monitors/MG278Q-Gaming-Monitor/specifications/

alireza1411
مهمان

ممنون. کاملاً درست میگید. منابع رو چک کردم، فقط یکیش نوشته بود جی سینک که حذف کرده!
بله، الان چک کردم، منبعی که ازش نوشته بودم رو هم چک کردم، گویا عوض کرده. به نظرم با ۲۷۹Q یا همچین مدلی اشتباه شده باشه.

تو متن هم تصحیح شد.
تشکر

wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×