همه ی نوشته ها در: مانیتور

کمپانی Synaptics تراشه‌ی درایور نمایشگر ClearView را با ویژگی‌های جالبی مثل پشتیبانی از نمایشگرهایی با حاشیه‌ی فقط ۴ میلی‌متر، معرفی کرده است. این تراشه در بهینه‌سازی دقت رنگ، گاما، گرمای رنگ، کنتراست و کاهش توان مصرفی نیز توانمند است و برای نمایشگرهای حرفه‌ای طراحی شده است. در ادامه به معرفی تراشه‌ی ClearView R63353 می‌پردازیم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


ایسوس اولین مانیتور گیمینگ خمیده‌ی خود به نام ASUS ROG Swift PG348Q را معرفی کرد. مانیتور جدید ایسوس پنل ۳۴ اینچی IPS با شعاع انحنای ۳۸۰۰ میلی‌متر دارد و از جی-سینک انویدیا برای کاهش وقفه و بریدگی تصویر، پشتیبانی می‌کند. به عبارت دیگر یک محصول گیمینگ با طراحی و کیفیت عالی و البته قیمت نسبتاً بالاست.

این روزها مانیتورهای خمیده تدریجاً ارزان و ارزان‌تر می‌شوند و به ویژه برای گیمرها جذابیت دارند چرا که زاویه‌ی دید وسیع‌تری را پوشش می‌دهد و به اصطلاح گیمر را بیشتر غرق دنیای بازی می‌کنند.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


ایسوس مانیتور MG24UQ را با پنل ۲۴ اینچی اولترااچ‌دی معرفی کرد. این مانیتور با وجود پنل IPS به کار رفته، برای عموم کاربری‌ها هم عالی است و برخی ویژگی‌های اساسی یک مانیتور گیمینگ نظیر پشتیبانی از فری‌سینک یا جی-سینک در آن وجود ندارد. در ادامه به مشخصات مانیتور MG24UQ ایسوس می‌پردازم.

این محصول جدید برند معروف RoG را یدک نمی‌کشد و شاید به نظر برسد که یکی از محصولات گیمینگ ایسوس نیست اما به هر حال رزولوشن ۴K و پنل IPS، کیفیت عالی مانیتور را تضمین می‌کند.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


مانیتور گیمینگ ایسر Predator XB321HK با پنل ۴K و پشتیبانی از جی-سینک، یکی از محصولات جالب برای گیمرهاست. رزولوشن بسیال بالا و پنل IPS که زاویه دید و کنتراست عالی دارد و طراحی ارگونومیک ایسر، دو برتری قابل توجه پردیتور XB321HK نسبت به رقباست. در ادامه به مشخصات کامل این نمایشگر می‌پردازیم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تاکنون فری‌سینک تنها از طریق دیسپلی‌پورت پیاده‌سازی شده اما امروز سامسونگ نمایشگرهای CF591 و CF390 را با پورت HDMI و پشتیبانی از فری‌سینک و دارای پنل خمیده، معرفی کرده است. به این ترتیب برای اولین بار فری‌سینک با کابل نام‌آشنای HDMI، سازگار شده است. در ادامه به مشخصات دو مانیتور سامسونگ CF591 و CF390 می‌پردازم.

تلاش ارزشمند AMD برای کاهش قیمت نمایشگرهای دارای رفرش‌ریت متغیر

نه تکرار فریم و نه نمایش بخشی از دو فریم در یک نوسازی

سال پیش در کامپیوتکس ۲۰۱۵، ای‌ام‌دی مقوله‌ی جالبی را طرح کرد: رفرش‌ریت متغیر از طریق HDMI. قبلاً رفرش‌ریت متغیر با بسته‌ی سخت‌افزاری خاصی که انویدیا ارایه کرده (جی-سینک) و همین‌طور فری‌سینک به کمک دیسپلی‌پورت ۱٫۲a، عملی شده بود. هدف همگام بودن نمایشگر و کارت گرافیک است تا هیچ فریمی تکرار نشود و همین‌طور هیچ دو فریمی در یک نوسازی تصویر، در کنار هم روی مانیتور ظاهر نشوند. به عبارت دیگر نه وقفه وجود داشته باشد و نه بریدگی (مرز بین دو فریم متفاوت در یک بار نوسازی تصویر نمایشگر). فری‌سینک روشی ارزان‌تر و عمومی‌تر برای دستیابی به اجرای روان بازی‌هاست اما همه‌ی گیمرها مانیتور مجهز به دیسپلی‌پورت ندارند.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×