کارت گرافیک Zotac GTX 980 Ti AMP Extreme یکی از بهترین کارت گرافیک‌های غیرمرجع GTX 980 Ti است که حدود ۲۵ درصد اورکلاک شده است. در ادامه با رکوردشکنی زوتک بیشتر آشنا می‌شویم.

امروز پس از معرفی کارت گرافیک GTX 980 Ti سازندگان مختلف کارت گرافیک محصولات خاص خودشان را معرفی کردند. بیشتر محصولات با خنک‌کاری سفارشی و سرعت کلاک بالاتر از مدل مرجع انویدیا معرفی شده ولیکن در این بین Zotac سرعت کارت گرافیک را بیش از سایرین افزایش داده و اورکلاک ۲۵ درصدی را ثبت کرده است.

کارت گرافیک GTX 980 Ti AMP Extreme زوتک ۲۵ درصد اورکلاک شده که در مقایسه با کارت گرافیک‌های ارزان پدیده‌ی عجیبی نیست اما اگر به ابعاد تراشه‌ی قدرتمند GM200 انویدیا و توان طراحی حرارتی آن که ۲۵۰ وات است دقت کنیم، به این باور می‌رسیم که امپ اکستریم زوتک برد و رگولاتور و سیستم خنک‌کاری پیشرفته‌ای دارد.

و مشخصات دقیق محصول:

سرعت هسته ۱۲۵۳ مگاهرتز (مدل مرجع انویدیا ۱۰۰۰ مگاهرتز) و سرعت حالت بوست ۱۳۳۵ مگاهرتز (مدل مرجع ۱۰۷۶ مگاهرتز) و سرعت موثر حافظه هم از ۷۰۱۲ مگاهرتز مدل مرجع به ۷۲۱۰ مگاهرتز افزایش یافته است. زوتک برای خنک‌کاری تراشه‌ی مرکزی و قطعات مدار رگولاتور از سیستم خنک‌کاری بزرگی که به اندازه‌ی ۳ اسلات پی‌سی‌آی اکسپرس فضا اشغال می‌کند استفاده کرده است. سه فن نسبتاً بزرگ روی هیت‌سینک تنومند قرار گرفته و توان مصرفی هم از طریق دو کابل ۸ پین تأمین می‌شود! در حقیقت با این دو کابل و اسلات پی‌سی‌آی اکسپرس می‌توان ۳۷۵ وات انرژی در اختیار کارت گرافیک قرار داد.

زوتک قیمت این کارت گرافیک را ۱۰۰ دلار بالاتر از مدل مرجع انویدیا در نظر گرفته است. با توجه به میزان اورکلاک شاید عملکرد محصول فراتر از GTX Titan X انویدیا باشد و بدین ترتیب خرید محصول ۷۵۰ دلاری زوتک به جای محصول ۹۹۹ دلاری انویدیا، توجیه اقتصادی خوبی پیدا می‌کند.

به تصاویری از این محصول و طراحی سیستم خنک‌کاری و همین‌طور طراحی جالب پره‌های فن توجه کنید:

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×