کارت گرافیک EVGA GeForce GTX 980 Ti FTW محصولی دیگر از EVGA است که از نظر سرعت کلاک دومین مدل بسیار سریع EVGA محسوب می‌شود. در ادامه مشخصات محصولی که امروز معرفی شده را مرور می‌کنم.

مشخصات کارت گرافیک EVGA GeForce GTX 980 Ti FTW

مشخصات کارت گرافیک EVGA GeForce GTX 980 Ti FTW

در حقیقت فقط K|NGP|N و Classified در میان کارت گرافیک‌های EVGA سریع‌تر از مدل‌هایی با نام FTW هستند.

سیستم خنک‌کاری توانمند، کم‌‎صدا و کم‌مصرف ACX 2.0+

تکنولوژی خنک‌کاری ACX 2.0+ سازنده برای خنک‌کاری هسته‌ی قدرتمند و بزرگ GM200 به کار رفته که عملکرد بهتر و صدای کمتری دارد. MMCP یا صفحه‌ی فلزی روی ماسفت‌ها، دما را حدود ۱۳ درصد کاهش داده و لوله‌های حرارتی صاف و بدون خم شدید، انتقال حرارت را به شکل بهینه‌تری صورت می‌دهند. به همین جهت دمای هسته ۵ درجه‌ی سانتی‌گراد کمتر خواهد بود. طبق معمول پره‌های فن برای گردش هوای بهتر و کم‌صداتر طراحی خاص دارد و به علاوه برای کاهش توان مصرفی فن و افزایش عمر مفید (در حد ۵ برابر)، از دو بلبرینیگ استفاده شده است. البته GTX 980 Ti در زمان اجرای بازی بسیار پرمصرف است و توان مصرفی فن مهم نیست اما در حالت بی‌کار، توان مصرفی ۱ یا ۱٫۵ وات کمتر فن‌ها، سودمند است.

فن زمانی که دما زیر ۶۰ درجه‌ی سانتی‌گراد باشد، به کلی می‌ایستد و هیچ صدایی تولید نمی‌کند. پشت کارت گرافیک صفحه‌ی فلزی تعبیه شده است.

کارت گرافیک EVGA GeForce GTX 980 Ti FTW

کارت گرافیک EVGA GeForce GTX 980 Ti FTW

EVGA مدار رگولاتور ۸+۲ فازی را برای هسته و حافظه در نظر گرفته که در حقیقت دو فاز بیشتر از مدل مرجع انویدیا دارد و ظرفیت رگوله کردن ۲۵ وات انرژی بیشتر را دارد.. البته کیفیت قطعات هم بسیار خوب است و برای عمر طولانی و اورکلاک سنگین در نظر گرفته شده است.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه روشن "کارت گرافیک EVGA GeForce GTX 980 Ti FTW با ۱۹ درصد اورکلاک پیش‌فرض"

اطلاع از
Esmaeel
مهمان

البته این کارتها هر چند قیمت بالایی دارند اما به نظر من با توجه به استفاده از منتل amd در ویندوز ۱۰ و DX12 میتونیم به خرید کارتهای ارزان تر این شرکت هم فکر کنیم.

wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×