ام‌اس‌آی نسخه‌ی جدید دو کارت گرافیک R9 380 و R9 390 را با کاهش توان مصرفی و با عنوان R9 380 Gaming 4G LE و R9 390 Gaming 8G LE معرفی کرده است. در ادامه به مشخصات کارت گرافیک‌های جدید و توانمند MSI می‌پردازم.

برد کارت گرافیک R9 380 Gaming 4G LE ام‌اس‌آی

برد کارت گرافیک R9 380 Gaming 4G LE ام‌اس‌آی

مشخصات کامل را مرور کنید:

مشخصات کارت گرافیک R9 380 Gaming 4G LE ام‌اس‌آی

مشخصات کارت گرافیک R9 380 Gaming 4G LE ام‌اس‌آی

مشخصات کارت گرافیک R9 390 Gaming 8G LE ام‌اس‌آی

مشخصات کارت گرافیک R9 390 Gaming 8G LE ام‌اس‌آی

همان‌طور که می‌بینید سیستم خنک‌کاری TwinFrozr V ام‌اس‌آی، قطعات کلاس نظامی ۴ و توان مصرفی نسبتاً کم (مدل R9 390 با توان طراحی حرارتی ۲۰۸ وات)، مشخصه‌ی اصلی دو محصول جدید ام‌اس‌آی است.

نرم‌افزارها و قابلیت‌های متعدد محصولات گیمینگ MSI.

پره‌های فن با طراحی خاص که ام‌اس‌آی نام آن را Torx Fan گذاشته برای بهبود جریان هوا، Zero Frozr برای متوقف شدن گردش فن در زمانی که دمای تراشه‌ی گرافیکی پایین است، تکنولوژی Airflow Control برای انتقال هوا به سمت لوله‌های حرارتی، اپلیکیشن Gaming App ام‌اس‌آی برای اورکلاک کردن ساده‌ی کارت گرافیک و همین‌طور کنترل نورپردازی لامپ‌های LED روی کارت گرافیک و Eye Rest برای تنظیم پروفایل رنگ جهت کاهش خستگی چشم، قابلیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سری لایت است که قبلاً در سری گیمینگ هم شاهد بودیم.

سرعت کلاک R9 380 Gaming 4G LE به ۹۷۰ مگاهرتز و سرعت موثر حافظه به ۵۷۰۰ مگاهرتز کاهش یافته است. سرعت هسته و حافظه‌ی مدل R9 390 Gaming 8G LE هم به ترتیب ۱۰۱۰ و ۶۰۰۰ مگاهرتز است. بدین ترتیب پسوند LE که مخفف Light Edition است، به محصولاتی با سرعت کلاک کمتر و مصرف انرژی پایین‌تر اشاره می‌کند و شاید بعدها، محصولات دیگری با همین پسوند توسط MSI معرفی شود.

لایت ادیشن سرعتی در حد مدل مرجع دارد.

دقت کنید که سرعت مدل مرجع AMD هم مثل نسخه‌های لایت ام‌اس‌آی است اما کارت گرافیک‌های سری گیمینگ ام‌اس‌آی، به صورت اورکلاک شده عرضه می‌شوند و لذا سرعت برابر با مدل مرجع، کمتر از حد معمول سری گیمینگ محسوب می‌شود.

کارت گرافیک R9 380 Gaming 4G LE ام‌اس‌آی

کارت گرافیک R9 380 Gaming 4G LE ام‌اس‌آی

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×