کمپانی Cherry MX طراح کلیدهای مکانیکی قرمز، قهوه‌ای و آبی (سبز)، گونه‌ی چهارمی به اسم اسپید را معرفی کرد. کلیدهای مکانیکی جدید که CHERRY MX SPEED نام دارند، سریع‌تر از سه گونه‌ی دیگر عمل کرده و برای کیبوردهای گیمینگ سریع مناسب هستند. تکنولوژی عمومی ساخت شبیه دیگر انواع است با این تفاوت که مسافت رفت و برگشت و همین‌طور بخش تماسی، بهینه شده است. در ادامه با MX SPEED آشنا می‌شویم.

کلید مکانیکی MX SPEED بازه‌ی رفت و برگشت کوتاه‌تری دارد: ۱٫۲ میلی‌متر که حتی کمتر از بازه‌ی رفت و برگشت کلیدهای مکانیکی دیگر کمپانی‌هاست. با توجه به کاهش فاصله‌ی رفت و برگشت، زمان پاسخ‌گویی نیز کمتر می‌شود، از طرفی نیروی لازم برای تحریک کلید نیز کمتر شده و به ۴۵ سانتی‌نیوتن (معادل ۴۵ گرم جرم) رسیده است.

چری‌ام‌ایکس از تکنولوژی تماسی Gold-Crosspoint استفاده کرده تا کوچک‌ترین تماس به منزله‌ی فشرده شدن کلید مکانیکی تلقی شود. به این ترتیب فرکانس کاری بیشتر است و حتی کلید در مدت زمان کمتر از ۱ میلی‌ثانیه به موقعیت آزاد خود برمی‌گردد.

Cherry MX گونه‌ی دیگر این کلید را با کاور LEDهای SMD (مونتاژ سطحی) عرضه می‌کند که شفاف است و در زمان لازم، می‌تواند نورپردازی کامل RGB را فراهم کند. به عبارت دیگر ۱۶٫۷ میلیون رنگ مختلف به صورت نور پس‌زمینه، ایجاد می‌شود تا کلید در شرایط تاریک هم به راحتی دیده شود.

معمولاً تولیدکنندگان مختلف از کلیدهای مکانیکی چری‌ام‌ایکس در محصولات خویش استفاده می‌کنند اما این بار اعلام شده که تنها کورسیر از کلیدهای MX SPEED در محصولات گیمینگ خویش استفاده خواهد کرد. به عبارت دیگر ممکن است در آینده هیچ کمپانی دیگری، کیبوردهای مکانیکی با کلید سریع MX SPEED عرضه نکند.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×