حسگر زیستی MT2511 مدیاتک برای گجت‌های ورزشی و سلامتی و همین‌طور کاربری پزشکی طراحی شده است. سرعت و دقت بالا، توان مصرفی بسیار کم و پشتیبانی از روش PPG و ECG برای سنجش ضربان قلب، مزایای این حسگر جالب است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

روش دوم ECG (الکتروکاردیوگرافی یا قلب‌نگاری الکتریکی) است که اختلاف پتانسیل الکتریکی (ولتاژ) بین چند الکترود کوچک که روی پوست بدن قرار گرفته‌اند، بررسی می‌شود. تغییر ولتاژ در اثر تغییر جریان خون در رگ‌ها، برای شمارش ضربان قلب استفاده می‌شود. روش ECG روش دقیق‌تری است.

حسگر MT2511 مدیاتک از هر دو روش پشتیبانی می‌کند و بسیار کم‌مصرف است. جریان الکتریکی موردنیاز برای دو روشی که ذکر شد فقط ۰٫۶ و ۰٫۶ میلی‌آمپر است. با استفاده از هر دو روش برای افزایش دقت گجت پوشیدنی، جریان موردنیاز به ۰٫۲۵ میلی‌آمپر می‌رسد.

MT2511 مدیاتک حافظه‌ی ۴ کیلوبایتی در نقش SRAM نیز دارد که توان مصرفی حین مانیتورینگ ضربان قلب را بهینه می‌کند. حتی برای کاهش ابعاد کلی، درایوری جهت افزایش روشنایی LED در آن پیش‌بینی شده است. ابعادی کلی همان‌طور که در اسلاید ابتدای خبر مشاهده می‌کنید، تقریباً ۱۰ میلی‌مترمربع است.

حسگر ضربان قلب مدیاتک محدوده دینامیکی ۱۰۰ دسی‌بل دارد، نرخ نمونه‌برداری هم می‌تواند ۶۴ الی ۴ کیلوهرتز (۴ هزار بار قرائت خروجی حسگر در یک ثانیه!) باشد. بنابراین این حسگر دقت بسیار خوبی برای دریافت اطلاعات حسگر ضربان قلب دارد.

مدیاتک این حسگر زیستی را برای کاربری در برق‌نگاری ماهیچه یا EMG، مغزنگاری الکتریکی یا EEG، پالس آکسیمتری (سنجش میزان اکسیژن) یا SpO2 و در نهایت اندازه‌گیری فشار خون طراحی کرده است. می‌توان در ساعت‌های هوشمند و دست‌بندهای ورزشی و سلامت از حسگرMT2511 استفاده کرد. این حسگر از نیمه‌ی ابتدایی ۲۰۱۶ به مرحله‌ی تولید انبوه می‌رسد.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×