بنچ‌مارک ۳DMark بخش جدیدی به اسم VRMark دارد که اجرای بازی‌های واقعیت مجازی را شبیه‌سازی می‌کند و قدرت سخت‌افزار را می‌سنجد. به زودی قرار است بخش دیگری به اسم Time Spy benchmark نیز برای سنجش عملکرد سیستم در اجرای بازی‌های مبتنی بر دایرکت ایکس ۱۲، به مجموعه بنچ‌مارک موفق و قابل اعتماد ۳DMark اضافه شود. در ادامه به جزئیات تغییرات جدید می‌پردازیم.

آشنایی با بنچ‌مارک SteamVR Performance Test و مفهوم VR Ready

آشنایی با بنچ‌مارک SteamVR Performance Test و مفهوم VR Ready

چندی پیش Valve آزمونی به اسم SteamVR Performance Test را منتشر کرده که کاربرد آن سنجش قدرت کارت گرافیک‌ها در بازی‌های واقعیت مجازی است و در نهایت به هر کارت گرافیک نمره‌ی قبولی (Ready)، توانمند (Capable) و یا مردود (Not Ready) می‌دهد. عملکرد ۱۶ پردازنده‌ی گرافیکی مختلف به دقت بررسی شده که در ادامه به آن می‌پردازم.

بنچ‌مارک GFXBench 5 و رندر Aztec Ruins از Vulcan و دایرکت ایکس 12 و متال اپل پشتیبانی می‌کند

بنچ‌مارک GFXBench 5 و رندر Aztec Ruins از Vulcan و دایرکت ایکس ۱۲ و متال اپل پشتیبانی می‌کند

کمپانی Kishonti خالق بنچ‌مارک معروف GFXBench در GDC 2016 پیش‌نمایشی از GFXBench 5 ارایه کرد. Aztec Ruins یا خرابه‌های ازتک، بخشی با گرافیک پیچیده‌تر و جلوه‌های بصری پیشرفته است که خوشبختانه از هر سه API جدید مایکروسافت، کرونوس و اپل پشتیبانی می‌کند. در ادامه به اولین پیش‌نمایش از GFXBench 5 می‌پردازیم.

اکنون نوبت Futuremark است که در بنچ‌مارک ۳DMark تغییری مهم ایجاد کند. Futuremark پیش‌نمایشی تعاملی از VRMark منتشر کرده که در نسخه‌ی Advanced و Professional موجود است. در این پیش‌نمایش اولیه، کاربران می‌توانند دو منطقه‌ی متفاوت را با هدست آکیولس ریفت یا اچ‌تی‌سی Vive و البته مانیتورهای معمولی رصد کنند. هر دو ناحیه در یک موزه واقع است و صحنه‌هایی از بنچ‌مارک‌های سال‌های پیش در آن به نمایش گذاشته شده است. ناحیه‌ی دوم گرافیک پیچیده‌تری دارد و سخت‌افزار بهتری می‌طلبد اما امتیازی توسط VRMark اعلام نمی‌شود. لذا فعلاً نمی‌توان در مورد امتیاز خوب، معمولی و ضعیف بحث کرد. به نظر می‌رسد که کارت گرافیکی در حد Titan X برای اجرای روان بنچ‌مارک مناسب است که فراتر از حداقل مشخصات سیستم VR Ready است.

بخش جدید بنچ‌مارک کمپانی FutureMark برای واقعیت مجازی: VRMark

بخش جدید بنچ‌مارک کمپانی FutureMark برای واقعیت مجازی: VRMark

خبر جالب دیگر این است که واسط گرافیکی نرم‌افزار یا در حقیقت مجموعه بنچ‌مارک ۳DMark متحول شده است. پس از اجرا صفحه‌ی اصلی نمایش داده می‌شود و در آن بسته به مشخصات سخت‌افزاری، اجرای بنچ‌مارک‌هایی مثل فایر استرایک اکستریم یا انواع سبک و سنگین‌تر، پیشنهاد می‌شود. اکنون می‌توان هر بنچ‌مارکی که لازم است را به صورت مجزا دانلود و اجرا کرد. نیازی به دانلود تمام محتوا نیست.

خبر خوش دیگر این است که دو بخش Ice Storm Extreme و Ice Storm Unlimited در نسخه‌ی Basic بنچ‌مارک ۳DMark اضافه شده است. منتظر بروزرسانی مهم بعدی باشید، به خصوص که بنچ‌مارک Time Spy benchmark که مبتنی بر دایرکت ایکس ۱۲ است، در آن اضافه می‌شود.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×