و گوگل همچنان به متداول شدن کروم‌کست امیدوار است و این بار نام تکنولوژی استریم بی‌سیم مالتی‌مدیا و همین‌طور نمایشگر خود را به Google Cast تغییر داده است. گوگل کست اکنون در تلویزیون‌های بیشتری پشتیبانی شده و به نظر می‌رسد که کمپانی‌های بزرگ تولیدکننده مثل ویزیو، از هزینه‌ی نسبتاً پایین آن استقبال کرده‌اند.

برای استریم بی‌سیم ویدیو، صدا و همین‌طور تمام آنچه روی تبلت و گوشی دیده می‌شود به تلویزیون و انواع نمایشگر، می‌توان از کروم‌کست گوگل استفاده کرد. کروم‌کست مبتنی بر میراکست است و به جز مشکل تأخیر که طبیعی به نظر می‌رسد، روش جالب و مفیدی برای پخش محتوا بدون استفاده از کابل‌های دست‌وپاگیر است.

گوگل در بروزرسانی اخیر اپلیکیشن کروم‌کست، نام آن را به Google Cast تغییر داده است. در اپ کروم‌کست تغییر آنچنانی رخ نداده اما تغییر نام از تغییرات جدی در آینده‌ی نزدیک خبر می‌دهد.

با گوگل کست، محتوا را به صورت بی‌سیم در نمایشگر بزرگ‌تر، تماشا کنید

با گوگل کست، محتوا را به صورت بی‌سیم در نمایشگر بزرگ‌تر، تماشا کنید

در حال حاضر تلویزیون‌های هوشمند متعددی که توسط سونی و شارپ ساخته شده‌اند، از پلتفرم استریم گوگل پشتیبانی می‌کنند، به علاوه محصولات فیلیپس، B&O PLAY، Harman/Kardon و Raumfeld نیز استریم بی‌سیم صدا را در دستور کار خود دارند، اخیراً VIZIO که از تولیدکنندگان برتر تلویزیون است هم به گوگل ملحق شده تا صدا و ویدیو، به صورت بی‌سیم استریم شود. در واقع تلویزیون‌های سری P ویزیو از تکنولوژی استریم بی‌سیم گوگل پشتیبانی می‌کنند و حتی به همراه برخی محصولات، کنترل بی‌سیمی شبیه تبلت برای استریم محتوا ارایه می‌شود.

به نظر می‌رسد که شرکای بزرگ گوگل همگی می‌خواهند سخت‌افزار لازم برای پلتفرم کروم‌کست یا دقیق‌تر بگوییم، گوگل کست در محصولات جدید وجود داشته باشد. هزینه‌ی سخت‌افزاری گوگل کست نسبتاً کم است و با توجه به بی‌سیم بودن، تجربه‌ی کاربری را بهبود می‌بخشد لذا طبیعی است که در سال‌های آتی، کاملاً متداول شود.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×