همه ی نوشته ها در: اسپیکر و بلندگو

کریتیو امروز یک اسپیکر بلوتوث جدید به اسم Creative Woof 3 معرفی کرده است. اسپیکری کوچک که برای کاربران گوشی و تبلت بسیار مناسب است و در چهار رنگ متناسب با چهار فصل سال عرضه می‌شود.

ظاهر اسپیکر بلوتوث Creative Woof 3 همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، شبیه یک زنگوله‌ی کوچک وارونه است. صدا از سمت بالا خارج شده و به خوبی پخش می‌شود. تجربه‌ی کریتیو در طراحی این محصول مفید واقع شده و صدای آن بیشتر از محصولات هم‌وزن مشابه است.

اما درون ووف ۳ چه درایوری وجود دارد؟

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


دسی‌بل واژه‌ای است که در عرصه‌ی مخابرات و آنتن‌دهی، الکترونیک، صدا و … به کار می‌رود. برای بیان کمیت‌ها یا مقایسه‌ی پدیده‌هایی که تفاوت بسیار زیاد است و بیان آن به صورت لگاریتمی معنای ملموس‌تر دارد از مقیاس لگاریتمی و واحد دسی‌بل استفاده می‌شود.

بل و دسی‌بل به زبان ساده

با یک مثال ساده شروع می‌کنیم. فرض کنید قدرت سیگنال اول P1 است و سیگنال دیگری که قصد مقایسه‌ی آن را داریم، P2 وات قدرت دارد. می‌توانیم P2 را بر Pتقسیم کنیم اما معمولاً مناسب‌تر است که پس از تقسیم، لگاریتم عبارت را در مبنای ۱۰ محاسبه کرده و تفاوت را به صورت بل (برگرفته از نام گراهام بل مخترع تلفن) بیان کنیم.

اگر سیگنال دوم ۱۰ برابر سیگنال اول قدرت داشته باشد، تفاوت مثبت ۱ بل خواهد بود.

دقت کنید که دسی‌بل واحد نیست و صرفاً نشان‌دهنده‌ی چند برابر بودن عدد دوم نسبت به عدد اول است.

معمولاً تفاوت‌ها کوچک است و لگاریتم حاصل تقسیم کمیت‌ها به صورت اعشاری است. بنابراین تفاوت بر حسب بل را در ۱۰ ضرب کرده و عدد نهایی با واحد دسی‌بل بیان می‌شود. هر دسی‌بل یک دهم بل است. عبارت ساده‌ی زیر تعریفی از دسی‌بل است:

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


کمپانی کریتیو اسپیکر بلوتوث جدیدی به اسم Sound Blaster FRee را معرفی کرده که از نامش پیداست شما را از اتصالات سیمی و محدودیت استفاده، آزاد (Free) می‌کند.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


مصیبتی که علاقه‌مندان به اسپیکر معمولاً دچارش می‌شوند این است که فضای کافی برای نصب اسپیکرهای مختلف در اختیار ندارد ولیکن با لامپ اسپیکری که سونی ساخته، می‌توان صدای یکنواختی در تمام منزل تجربه کرد.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


کمپانی ال‌جی مثل دیگر کمپانی‌ها برای سال ۲۰۱۵ محصولات جدیدی در نظر گرفته که اسپیکر‌های سری Music Flow Wi-Fi از جمله‌ی آن‌هاست. اسپیکرهای موزیک فلو بی‌سیم هستند و وقتی گوشی خود را به آنها نزدیک کنید، موسیقی پخش می‌کنند.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×