همه ی نوشته ها در: نمایشگر پوشیدنی

کوتاه و خواندنی
علیرضا شیری ۰

اچ‌تی‌سی در بازار واقعیت مجازی کشور چین پیشتازی می‌کند. در ادامه به فروش HTC Vive که یکی از محبوب‌ترین هدست‌های واقعیت مجازی در میان گیمرهای امروزی است، می‌پردازیم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


هوآوی هم با هدست واقعیت مجازی خود، وارد عرصه‌ی بازی‌ها و اپ‌های واقعیت مجازی می‌شود. Huawei VR قابی است با امکانات متنوع که گوشی در آن قرار می‌گیرد و به نمایشگر چپ و راست برای دو چشم کاربر تبدیل می‌شود. در ادامه با اولین محصول هوآوی برای کاربری واقعیت مجازی آشنا می‌شویم.

هوآوی هم به جمع حامیان واقعیت مجازی پیوست. نام اولین محصول این کمپانی چینی، Huawei VR است که در ابتدا در بازار چین عرضه می‌شود. این هدست واقعیت مجازی مثل مقوای گوگل و Gear VR سامسونگ، نیازمند یک گوشی است تا نقش نمایشگر رزولوشن بالا را بازی کند.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


هدست واقعیت مجازی سونی PlayStation VR برای کنسول پلی‌استیشن ۴ با قیمت ۴۰۰ دلار عرضه می‌شود. اخیراً سونی در GDC 2016 از قطعی شدن قیمت و زمان عرضه خبر داده است و مشخصات قطعی یکی دیگر از هدست‌های واقعیت مجازی، اعلام شده است. در ادامه به معرفی این هدست و مقایسه با آکیولس ریفت و اچ‌تی‌سی Vive می‌پردازیم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


آکیولس ریفت در آغاز به همراه ۳۰ عنوان مختلف، دنیای واقعیت مجازی را افتتاح می‌کند. در ادامه به اولین بازی‌های واقعیت مجازی ویژه‌ی هدست ریفت می‌پردازیم. تمام عناوین در ماه‌های پیش رو برای پلتفرم آکیولس ریفت منتشر خواهند شد.

فردا، ۲۸ مارس ۲۰۱۶ بالاخره آکیولس ریفت کار خود را آغاز می‌کند. احتمالاً در آغاز فقط قشر خاصی از گیمرها به پلتفرم واقعیت مجازی علاقه نشان خواهند داد اما اگر تکنولوژی جدید دنیای بازی‌های رایانه‌ای، موفق از آب درآید، به زودی تعداد عناوین و تجهیزات و گیمرها با روند تصاعدی افزایش پیدا می‌کند. خوشبختانه در روزهای آغازین هم وضعیت بازی‌ها عالی است چرا که قرار است ۳۰ بازی مختلف برای پلتفرم آکیولس ریفت منتشر شود. حدود ۱۵ ماه است که بسته‌ی توسعه‌ی نرم‌افزاری در اختیار بازی‌سازان قرار گرفته و تعداد بازی‌ها، جالب توجه است.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


هدست واقعیت مجازی یا در واقع نمایشگر پوشیدنی، با وجود سیم‌ها دست‌وپاگیر است، به خصوص اگر حسگرهای شناسایی حرکات دست و … هم مطرح باشد. Sulon Q هدست واقعیت مجازی و همین‌طور واقعیت افزوده‌ای است که کاملاً بی‌سیم است. در ادامه با دستاورد جدید دنیای بازی آشنا می‌شویم.

کمپانی Sulon Technologies نمایشگر پوشیدنی جالبی را به نشست توسعه‌دهندگان بازی ۲۰۱۶ یا به اختصار GDC 2016، آورده است، Sulon Q کاملاً بی‌سیم است و اصلاً دست‌وپاگیر نیست. اولین محصول سولُن نمونه‌ی آزمایشی Cortex بوده که طبعاً به تغییرات و بهینه‌سازی نیاز دارد. به نظر می‌رسد که سولن متوجه نیاز روز گیمرها و دیگر کاربران است و سخت‎افزار را به مراتب بهتر کرده است.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


یکی از گجت‌هایی که ال‌جی در کنار گوشی ال‌جی جی۵ معرفی کرده، LG 360 VR است، هدست واقعیت مجازی ال‌جی که رزولوشن پایین‌تری نسبت به رقبای مطرح مثل آکیولس ریفت دارد. در ادامه به مشخصات نمایشگر پوشیدنی LG 360 VR می‌پردازم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


امروز کمپانی ریزر اکران چند بازی واقعیت مجازی سازگار با پلتفرم SteamVR را اعلام کرده است. بازی‌های Team Fortress 2 و Half-Life 2 و Elite: Dangerous برای هدست واقعیت مجازی OSVR Hacker Development Kit طراحی شده‌اند و هم‌اکنون در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. در ادامه به جزئیات بیشتر این خبر می‌پردازم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×