همه ی نوشته ها در: قاب عکس

بنابر آمار اخیر Condé Nast Traveler ، آمار مرگ ناگهانی هنگام عکاسی سلفی بیشتر از آمار مرگ در اثر حمله‌ی کوسه‌ی سفید بزرگ است؛ البته مقایسه‌ی مع‌الفارقی است اما بیایید کمی در مورد اهداف عکاسی سلفی بحث کنیم. آیا واقعاً بعضی پدیده‌ها، طبیعی و منطقی است؟

در سال‌های اخیر تب عکاسی سلفی داغ شده است و گویا خودشیفتگی آدمی گاهی آن قدر جدی می‌شود که فارغ از دنیای اطراف، برای خلق بهترین سلفی‌ها، اقدامات خطرناکی صورت می‌دهد، اگر دیدید کسی روی حفاظ باریک پلی مرتفع، در مجاورت حیوانات خطرناک، روی لبه‌ی پرتگاه‌های هراسناک و … گوشی‌اش را روبروی خویشتن گرفته و لرزان لرزان عکاسی می‌کند، بهتر است تعجب نکنید. رویه‌ی جدید دنیای امروز همین است و کاری نمی‌توان کرد!

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


زباله با آن تعریفی که در ذهن آدمی شکل گرفته، چیز بدترکیب و زشتی است. شاید بی بو باشد اما باور کرده‌ایم که بدبوست. هنرمند پرتقالی، Artur Bordalo با این باور مخالف است و از زباله‌ها زیبایی خلق کرده است.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تصاویر متحرکی یا ویدیوهایی که گذر زمان را نشان می‌دهد به ویدیوی تایم‌لپس یا همان Time-lapse معروفند. گوگل در هفته‌ی جاری با همکاری دانشگاه واشنگتن نمایشی از ترکیب میلیون‌ها عکس در قالب ویدیوی تایم‌لپس ارایه کرده که بسیار جالب است.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


نیکلاس روملت از جمله عکاسانی است که ما را از صندلی کامپیوتر و گوشی زیبایمان جدا می‌کند و به طبیعت شگفت‌انگیز رهنمون می‌شود. در ادامه به تماشای زیبایی که این عکاس تهیه کرده می‌نشینیم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


این روزها که زمستان ۹۳ هم رو به زوال می‌رود، حسرت بارش برف در دل خیلی‌ها مانده تا جایی که اگر امروز ۱ سانتی‌متر برف روی زمین بنشیند، آثار شور و شعف بر چهره‌شان نمایان می‌شود اما در همین شرایط بارش برف و تونل برفی در نقاطی از جهان، رکوردشکنی می‌کند!

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×