برای لاغر شدن و تندرست ماندن، راه‌های مختلفی وجود دارد که شاید متداول‌ترین روش، کم خوردن و ورزش کردن باشد. اما از نگاه زیست‌محیطی، یک راه حل بهتر هم وجود دارد، ماشین‌لباسشویی پدالی که هم نظافت می‌کند و هم زمینه‌ساز ورزش و سلامتی است.

بله، این ایده هم جدید نیست و قبلاً در محصولی به اسم GiraDora مطرح شده است. محصولی که فراتر از نمونه‌ی اولیه نرفت اما حالا چیزی شبیه آن به تولید انبوه نزدیک می‌شود. Drumi نام ماشین‌لباسشویی ۱۲۹ دلاری است که برای شستن لباس‌ها نه تنها به انرژی الکتریکی نیاز ندارد بلکه در تندرست ماندن آدمی هم قدمی هر چند کوچک برمی‌دارد.

می‌دانید، گاهی بهتر است به جای حل مشکل، علت آن را کشف کنیم و کمی عمیق‌تر نگاه کنیم. منظورم این است که گاهی برای حل مشکل چاقی، مجبوریم ورزش کنیم، خسته شویم و شست‌و‌شوی لباس را به ماشین‌های امروزی بسپاریم. ماحصل این روش نادرست، آلودگی زیست‌محیطی است که در اثر تولید جریان الکتریسیته به زمین هدیه می‌شود. اما ماشین لباس‌شویی روش جالبی دارد، هم ما را به ورزش وادار می‌کند و هم آلودگی اضافی ایجاد نمی‌کند.

درومی ماشین‌لباس‌شویی واقعاً سبزی است. کسانی که در نقاط دورافتاده زندگی می‌کنند، دوست‌داران محیط زیست و افرادی که در سفر به عمیق‌ترین نقاط طبیعت، با درومی نیازی به انرژی الکتریکی ندارند.

ماشین لباس‌شوئی پدالی : ورزش و نظافت بدون آلودگی زیست‌محیطی

ماشین لباس‌شویی پدالی : ورزش و نظافت بدون آلودگی زیست‌محیطی

و کمی بیشتر با درومی آشنا شویم: درومی فقط ۲۲ اینچ یا حدود ۵۶ سانتی‌متر ارتفاع دارد، ۷ قطعه لباس با وزنی در حدود ۵ پوند (حدود ۲٫۵ کیلوگرم) در آن جا می‌شود. البته اگر شلوار جین در میان البسه باشد، فقط یک شلوار درون آن جای می‌گیرد. به هر حال شستن دستی شلوار جین هم مشکل است. ۵ لیتر آب و در نهایت شوینده به لباس‌ها اضافه می‌شود و از این پس نوبت ورزش کردن است.

ماشین لباس‌شوئی پدالی : ورزش و نظافت بدون آلودگی زیست‌محیطی

ماشین لباس‌شویی پدالی : ورزش و نظافت بدون آلودگی زیست‌محیطی

برای شست‌وشوی پوشاک باید حدود ۵ دقیقه پا بزنید! بخش میانی می‌چرخد و لباس‌ها تمیز می‌شوند. پس از آن با فشار دکمه‌ای، مراحل آب کشیدن آغاز می‌شود. باید کمی آب اضافه کنید و مجدداً پا بزنید!

کمپانی Yirego که طراح این لباس‌شویی جالب است می‌گوید مصرف آب در این ماشین لباس‌شویی حدود ۸۰ درصد کمتر از ماشین‌های معمولی است و قابلیت استفاده از شوینده‌ی مایع، پودری و جامد را دارد.

در حال حاضر می‌توان این لباس‌شویی سبز را سفارش داد ولیکن تاریخ تحویل احتمالی آن جولای ۲۰۱۶ است.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×