همه ی نوشته ها در: محیط زیست

همچنان که تکنولوژی رشد می‌کند، دامنه نفوذش در بخش‌های مختلف را هم گسترش می‌دهد. به این ترتیب است که این روزها رد پای تکنولوژی را در صنایع و حوزه‌های مختلف می‌بینیم. باتری‌ها اما همیشه جزئی ثابت و جدانشدنی از صنعت دیجیتال بوده‌اند؛ موضوعی که همیشه دغدغه فعالان محیط زیست بوده است.

خودروهای الکتریکی و تکنولوژی‌های وابسته به آن یکی از آخرین پدیده‌های جدید تکنولوژی است که می‌تواند خودروسازی و البته تا حد چشمگیری محیط‌زیست را تحت تاثیر خود قرار بدهد. ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


لامپ‌های سبز با انرژی تابشی خورشید، انرژی باد و بدون استفاده از برق روشن می‌شوند اما لامپ GravityLight نه به خورشید نیاز دارد و نه توربین بادی. این لامپ جالب فقط به جاذبه‌ی زمین و جسمی سنگین نیازمند است. در ادامه با گرویتی‌لایت بیشتر آشنا می‌شویم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


محققین دانشگاه Wisconsin-Madison برای تولید تراشه از ماده‌ای به اسم سلولز نانوفیبریل که از مشتقات چوب است  استفاده کرده‌اند و از این طریق مشکلات زیست‌محیطی تراشه‌های پرتعداد امروز را تا حدی کاهش داده‌اند. در ادامه به این اکتشاف جالب می‌پردازم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


سوال این است که آیا هنوز هم به آب داغ برای شست‌و‌شوی بهتر لباس نیاز داریم یا با این کار صرفاً انرژی را هدر داده و زمین را آلوده‌تر می‌کنیم؟ اگر نیازی به آب گرم نیست، چه راهکار دیگری وجود دارد؟

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


دوچرخه‌ی تمرینی Next DNA eBike یکی دیگر از آن دوچرخه‌های الکتریکی معروف نیست! چینی‌ها به جای مصرف انرژی برای سرعت گرفتن و پیمایش سربالایی‌ها، می‌خواهند ورزش و تولید انرژی را ترکیب کنند.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×